MMA PLUFCJest nowa data pojedynku Edwardsa i Chimaeva. Wystąpią w walce wieczoru marcowej gali

Jest nowa data pojedynku Edwardsa i Chimaeva. Wystąpią w walce wieczoru marcowej gali

Foto: ESPN MMA

Do trzech razy sztuka? Jest nowa data pojedynku Leona Edwardsa (18-3) i Khamzata Chimaeva (9-0). Zawodnicy wystąpią w walce wieczoru gali, którą zaplanowano na 13 marca.

Informację najpierw podał John Morgan z portalu MMA Junkie, a później potwierdził też Ariel Helwani z ESPN.

Pierwotnie walka miała odbyć się 19 grudnia ubiegłego roku. Jak to często bywa w ostatnim czasie na przeszkodzie stanął koronawirus. Pojedynek przeniesiono na 20 stycznia, lecz Chimaev zadeklarował, że po przebytej chorobie jego płuca nie są jeszcze w pełni sprawne i nie będzie w stanie przygotować się na ten termin.

Leon Edwards na kolejną walkę czeka już kilkanaście miesięcy. Po raz ostatni Anglik walczył w lipcu 2019 roku kiedy to pokonał Rafaela dos Anjosa. Aktualna seria “Rocky’ego” to osiem zwycięstw. Edwards zajmuje w rankingu kategorii półśredniej UFC trzecie miejsce, choć przez moment był poza zestawieniem.

Khamzat Chimaev to jedna z największych rewelacji w UFC w roku 2020. Walczący wcześniej w Brave CF “Borz” wygrał przed czasem trzy pojedynki otrzymując za każdy występ dodatkowy bonus pieniężny.

Zobacz także:

Jan Błachowicz charakteryzuje Israela Adesanyę: Mega dobry, ale… ustrzelę go!

Mistrz wagi półciężkiej UFC, Jan Błachowicz charakteryzuje swojego najbliższego przeciwnika – Israela Adesanyę, z którym zmierzy się w walce wieczoru nadchodzącej gali UFC 259.

Mocna riposta Szulakowskiego! Chcielibyście zobaczyć taką walkę?

To była dopiero riposta! Grzegorz Szulakowski w mediach społecznościowych odpowiedział ”Storminowi”