MMA PLUFCJest już blisko nowej lokalizacji UFC 249. Gala jednak w USA!

Jest już blisko nowej lokalizacji UFC 249. Gala jednak w USA!

Foto: Mike Bohn-MMA Junkie

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce poznamy więcej szczegółów dotyczących gali UFC 249. Wydarzenie to najprawdopodobniej odbędzie się w Stanach Zjednoczonych.

Jak informuje Ariel Helwani z portalu ESPN, w najbliższych dniach powinna zostać zapewniona nowa lokalizacja gali UFC 249. Dokładne miejsce wciąż nie jest znane, lecz źródła dziennikarza wskazuja, że będzie to zachodnie wybrzeże USA.

Co ciekawe UFC badało możliwość przeprowadzenia gali na terenie… Rezerwatu Indian. W takim miejscu nie podlegaliby bowiem regulacjom żadnej z komisji stanowych. Taki wariant wciąż nie jest całkowicie odrzucony.

Fakt, że organizacja jest już blisko zdaje się potwierdzać również wpis jej prezydenta, który zapowiedział rychłe ogłoszenie całej karty walk.Przy okazji Dana White potwierdził, że gala odbędzie się bez udziału mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova (28-0)

W walce wieczoru tego wydarzenia planowane jest starcie Tony’ego Fergusona (25-3) z Justinem Gaethje (21-2). Kontrakt na pojedynek nie jest jeszcze jednak podpisany przez obie strony. Sam “El Cucuy” zapowiedział bowiem wcześniej, iż złoży swój podpis dopiero po poznaniu nowej lokalizacji gali. Obecnie Ferguson trenuje w Kalifornii, więc “zachodnie wybrzeże USA” powinno być dla niego zadowalającą opcją.

Oczekuje się, że w nowej lokalizacji ma odbyć się kilka najbliższych gal UFC.