MMA PLBez kategoriiJeff Curran vs. Takeya Mizugaki na WEC 42

Jeff Curran vs. Takeya Mizugaki na WEC 42

Zawodnicy WEC bantamweight Jeff Curran (29-11-1 MMA, 1-3 WEC) oraz Takeya Mizugaki (11-3-2 MMA, 0-1 WEC)wyrazili wstępnie, bo ustnie chęć walki ze sobą. Wszystko wskazuje na to, że do walki dojdzie na gali WEC 42 w sierpniu.


Jeff “The Big Frog” Curran profesjonalnie walczy w mma od 1988 roku, od tamtego czasu stoczył 41 walk z czego 29 wygrał 11 przegrał i 1 zremisował. Początkowo rozbijał się po mniejszych galach jednak również miał udział na gali PRIDE – Bushido 12 gdzie przez decyzję przegrał z Hatsu Hioki. Stoczył również jedną walkę w IFL wygrywając z Kevin English przed czasem przez poddanie. Z WEC związał się dwa lata temu i stoczył 4 walki i nie można zaliczyć tych występów do udanych. W debiucie udało mu się wygrać z Stephen Ledbetter. Potem przyszła era trzech porażek z rzędu: Urijah Faber, Mike Thomas Brown, Joseph Benavidez okazali się być zbyt wymagającymi rywalami dla Amerykanina.

Takeya Mizugaki to japończyk, na co dzień ćwiczący w Shooting Gym Hakkei. Legitymuje się rekordem 11 – 3 – 2, początki stawiał w bardzo znanej organizacji Shooto, gdzie wygrał swoich pierwszych sześć walk, następnie zremisował z Ryota Matsune później przyszły dwie porażki i kolejny remis. W WEC na WEC 40 – Torres vs. Mizugaki w walce wieczoru zmierzył się z Miguel Torres ‘em przegrywając przez decyzję.