MMA PLUFCJared Cannonier vs. Derek Brunson na UFC 270

Jared Cannonier vs. Derek Brunson na UFC 270

Foto: UFC Europe on Twitter

Walka w czołówce kategorii średniej ma dojść do skutku na pierwszej numerowanej gali w przyszłym roku. 22 stycznia na gali UFC 270 zmierzyć mają się bowiem Jared Cannonier (14-5) i Derek Brunson (23-7)

O zestawieniu jako pierwszy poinformował portal MMA Junkie, potwierdził także MMA Fighting. Kontrakty nie zostały jeszcze podpisane, ale obie strony zgodziły się już na pojedynek.

Obecnie Cannonier zajmuje trzecie miejsce w rankingu wagi średniej. Z racji tak wysokich pozycji i faktu, iż obaj zawodnicy nie mieli jeszcze okazji walczyć o pas bardzo prawdopodobne, iż styczniowy pojedynek będzie eliminatorem do walki o tytuł.

Cannonier po zejściu do kategorii średniej wygrał 4 z 5 pojedynków. “Killa Gorilla” musiał uznać wyższość jedynie byłego mistrza Roberta Whittakera. Ostatnio Amerykanin walczył w sierpniu kiedy to pokonał jednogłośną decyzją Kelvina Gasteluma.

37-letni Brunson (nomen omen rówieśnik Cannoniera) przeżywa obecnie najlepszy okres w karierze. Zawodnik ten wypracował bowiem serię pięciu zwycięstw. Zweryfikował m.in. umiejętności zawodników o wysokich aspiracjach jak Edmen Shahbazyan czy Kevin Holland. Na początku września poddał zaś Darrena Tilla.

Organizacja UFC celuje w to, aby na gali UFC 270 odbyła się także mistrzowska walka w kategorii średniej, czyli rewanżowy pojedynek między Israelem Adesanyą a Robertem Whittakerem.

Zobacz także:

Jon Jones aresztowany! Zamiast walczyć w oktagonie woli bić domowników!

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Jon Jones ponownie aresztowany! “Bones” tuż po uczestnictwie w uroczystości włączenia jego pierwszej walki z Alexandrem Gustafssonem do Galerii Sław UFC został zatrzymany przez policję w Las Vegas.

Max Holloway vs. Yair Rodriguez walką wieczoru listopadowej gali UFC

Max Holloway (22-6) i Yair Rodriguez (13-2, 1 N/C) mają zmierzyć się w walce wieczoru gali UFC, którą zaplanowaną na listopad. Jest to starcie w ścisłej czołówce kategorii piórkowej. Holloway zajmuje obecnie 1. miejsce w rankingu dywizji do 145 funtów podczas gdy Rodriguez jest trzeci.