MMA PLDamian JanikowskiJanikowski przeprasza sędziego Brondera po gali KSW 74! Będzie walczył o zmianę wyniku!

Janikowski przeprasza sędziego Brondera po gali KSW 74! Będzie walczył o zmianę wyniku!

Damian Janikowski (7-5) na chłodno zabrał głos po sobotniej gali KSW 74 w Ostrowie Wielkopolskim. Duże zamieszanie powstało przy jego starciu z byłym zawodnikiem UFC – Tomem Breese (15-3). Damian postanowił przeprosić sędziego Tomasza Brondera. Ponadto medalista olimpijski w zapasach zapewnił, że będzie walczył o zmianę wyniku.

Janikowski

Oto co powiedział Damian w rozmowie z Mateuszem Borkiem tuż po walce:

Witam wszystkich. Przede wszystkim nie możecie wygwizdywać Breese’a, dlatego że on się bił. On był z góry i tego nie widział. Wygwizdać możecie sędziego. Bardzo proszę federacje, żeby nie sędziował mi już ani jednej walki, ponieważ było luźno, leżałem i czekałem, kiedy się poluźni. On by tego nie skończył, bym wstał do góry i byśmy walczyli dalej. Podszedł sędzia, sprawdził, podniosłem rękę, zapiąłem uchwyt, po czym pokazałem po chwili kciuk do góry, że jest wszystko okey i on przerywa walkę, więc ja z wrażenia ”co jest ku**a!” Nie klepałem, biłem się dalej. Mógłbym dalej się bić, wygrać, przegrać, ale nie klepałem. Nie było takiej opcji i nie chce, aby Tomasz Bronder sędziował mi już żadnej walki. Przyjmuję to na klatę, to jest z sędziego winy. Teraz nie będziemy się bić dalej, bo już stoimy 5 minut. Jeśli Tom chce, weźmiemy rewanż na następnej gali. Jestem gotowy choćby zaraz. W grudniu zawalczymy, zamkniemy ten rok i sobie wyjaśnimy.

Tomasz Bronder również zabrał głos.

Zawodnik owszem pokazał tak (sędzia pokazuje kciuk do góry), kiedy sprawdziłem, ale później klepnął. Dla mnie klepnięcie, to klepnięcie. Wystarczy raz.

Janikowski przeprasza sędziego!

Damian Janikowski na twitterze postanowił przeprosić Tomasza Brondera.

Chciałbym przeprosić Tomasza Brondera, za słowa które wypowiedziałem w emocjach, chodzi o wygwizdanie. @KSW_MMA Natomiast dalej mam żal i złość sportową za przerwanie mi walki, w której nie klepałem. Byłem świadomy i czujny , pokazywałem i mówiłem, że wszystko jest Ok!

Znacie mnie. Nigdy bym się nie poddał. Wolał bym pójść spać niż odklepać. A co najlepsze nie było tam duszenia. Leżałem sobie spokojnie, świadomy, słyszący i cały czas gotowy do walki. Co było widać słychać !!

Będziemy starać się o wynik walki NC i chcemy doprowadzić do szybkiego rewanżu, co sam zaproponował Tom. On sam był zaskoczony tym co się stało. Ta walka mogła być dłuższa i lepsza. Błędną decyzją zabrałeś mi walkę panie Tomku

Zobacz także:

Hasbulla podpisał 5-letni kontrakt z UFC! Zgarnie więcej pieniędzy niż niejeden zawodnik! Widzieliście?

Popularny tiktoker, instagramer i szeroko pojęta popularna postać w internecie – Hasbulla podpisał 5-letni kontrakt z organizacją UFC! Rosjanin ma zarabiać więcej niż niejeden zawodnik amerykańskiego giganta.

Chimaev o niedoszłej walce z Diazem: Gdybym z nim walczył, to bym go zabił i trafił do więzienia! Co wy na to?

Khamzat Chimaev (12-0) w jego przypadku – pewności siebie nie można mu odmówić! ”Borz” na konferencji zapewnił, że Nate Diaz (21-13) powinien podziękować Bogu, że nie doszło do ich walki. Chimaev jest przekonany, że zdemolowałby Amerykanina.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis