MMA PLDamian JanikowskiJanikowski po ważnym zwycięstwie na KSW 59: Myślę, że z walki na walkę będzie jeszcze lepiej! [WIDEO]

Janikowski po ważnym zwycięstwie na KSW 59: Myślę, że z walki na walkę będzie jeszcze lepiej! [WIDEO]

Damian Janikowski (6-3) podczas sobotniej gali KSW 59 odnotował drugie zwycięstwo z rzędu. Tego potrzebował podopieczny Roberta Jocza. Medalista olimpijski w zapasach w drugiej odsłonie zastopował zdecydowanie bardziej doświadczonego Jasona Radcliffe (16-8).

W ostatni dwóch walkach widzimy nową wersję Janikowskiego, który nie idzie po skończenie za wszelką cenne. Dodatkowo nie ma szukania licznych widowiskowych sprowadzeń, które powodowały duże zmęczenie. Było wyczekiwanie i praca, która przyniosła ważne zwycięstwo.

Janikowski: Nie trzeba na siłę bić tylko doprowadzać rywala do frustracji!

Damian Janikowski (6-3) zrozumiał, że trzeba postawić na zmiany. 31-latek zdradził, że w swoich pojedynkach nie nastawia się już na szybkie skończenia, lecz na spokojną pracę.

Ja myślę, że z walki na walkę będzie jeszcze lepiej. Jakby cały czas wierzę w to, że mogę być swobodny w tej klatce – że generalnie nie trzeba na siłę tak bić/uderzać. Można wyczekać, kopać, doprowadzić przeciwnika do takiej frustracji, że nie może trafić/skończyć, podłączyć. Nawet to co Khabib ostatnio powiedział do Janka. Spokojnie można bić, ale zapasy to jest rzecz święta i tym się wygrywa walki.          

Cała rozmowa poniżej:

Zobacz także:

Były mistrz KSW znów wygrywa w świetnym stylu! Chcielibyście, aby Koike wrócił do KSW?

Kleber Koike Erbst (27-5-1) ma za sobą trzecie zwycięstwo z rzędu. Były mistrz KSW wystąpił na dzisiejszej gali Rizin FF 27 w mieście Nagoja. Japończyk odnotował następną efektowną wygraną.