MMA PLJan BłachowiczJan Błachowicz zawodnikiem roku w MMA! Wielkie wyróżnienie dla Polaka

Jan Błachowicz zawodnikiem roku w MMA! Wielkie wyróżnienie dla Polaka

Foto: Facebook/ Jan Błachowicz

Jan Błachowicz zawodnikiem roku 2020 w światowym MMA! Polak został wyróżniony przez jeden z najbardziej popularnych serwisów sportowych w amerykańskiej prasie!

Błachowicz w minionym roku odniósł dwa spektakularne zwycięstwa. Najpierw – w lutym – efektownie znokautował Coreya Andersona, a potem – we wrześniu – sięgnął po pas mistrzowski wagi półciężkiej nokautując Dominicka Reyesa.

Polak został pierwszym pełnoprawnym mistrzem wagi półciężkiej po długoletniej dominacji Jona Jonesa, który zwakował pas i przeszedł do dywizji ciężkiej.

Jan Błachowicz zawodnikiem roku w MMA! Wielkie wyróżnienie dla Polaka

Teraz Polak zbiera pochwały za minione 12 miesięcy. Według Kevina Iole z portalu Sports.Yahoo, Błachowicz zasłużył na miano “Najlepszego zawodnika roku w światowym MMA”.

Polak wyprzedził nie byle kogo, bowiem znalazł się wyżej od Deiveson Figueiredo, Khabiba Nurmagomedovowa czy Kevina Hollanda.

Każdy z wyżej wymienionych zawodników ma za sobą spektakularny rok, ale to Polak pokazywał w oktagonie największą dominację nad rywalami.

Poniżej prezentujemy komplet wyróżnień Sports.Yahoo:

Zawodnik roku: Jan Błachowicz
Walka roku: Weili Zhang vs Joanna Jędrzejczyk
Trener roku: Trevor Whitman (trener Justina Gaethje)
Prospekt roku: Khamzat Chimaev.

Zobacz także:

Salim Touahri w więzieniu za niewinność? Są wątpliwości dotyczące zeznań świadka koronnego Krystiana K.

Czy były zawodnik UFC Salim Touahri od dziesięciu miesięcy siedzi w więzieniu za niewinność? Portal Onet.pl dotarł do wątpliwości, jakie istnieją w sprawie zatrzymania i osadzenia w areszcie Touahriego. A wątpliwości te dotycząc zeznań świadka koronnego – Krystiana K. pseudonim “Klemens”.

Jon Jones w wadze ciężkiej. Trener przewiduje: Dzięki jego IQ poradzi sobie!

Jak zapewne większość fanów mieszanych sztuk walki wie, Jon Jones swoją najbliższą przyszłość spędzi w wadze ciężkiej UFC. Najdłużej panujący mistrz dywizji półciężkiej celuje teraz w tron królewskiej dywizji wagowej.