MMA PLJan BłachowiczJan Błachowicz vs. Israel Adesanya o pas wagi półciężkiej. Superwalka potwierdzona przez Danę White’a!

Jan Błachowicz vs. Israel Adesanya o pas wagi półciężkiej. Superwalka potwierdzona przez Danę White’a!

Foto: MMA21+ on Twitter

Klaruje się przyszłość odnośnie obrony mistrzowskiego pasa wagi półcieżkiej UFC przez Jana Błachowicza (27-8). Wszystko wskazuje na to, że zobaczymy superwalkę z udziałem Polaka i jego przeciwnikiem będzie mistrz kategorii średniej Israel Adesanya (20-0).

Po gali UFC on ESPN+ 39 w Las Vegas informację tę w rozmowie z Brettem Okamoto z portalu ESPN potwierdził sam prezydent organizacji UFC.

Dana White mówił o planach rewanżu Adesanyi z Whittakerem, lecz co ciekawe wedle słów prezydenta australijski “Żniwiarz” nie chce obecnie tej walki.

White oznajmił, że rozmawiał z Israelem Adesanya i zgodził się z jego chęcią podboju wyższej kategorii wagowej. Potwierdził też, że to bedzie właśnie kolejna walka “The Last Stylebendera”

Na razie nie podano żadnej konkretnej daty pojedynku. Przypomnijmy jednak, że “Cieszyński Książę” również zaaprobował ten pomysł. Kilka dni temu polski zawodnik we wpisie zaproponował termin na marzec przyszłego roku.

Jeśli chodzi o sytuację na szczycie kategorii półciężkiej to już w kolejny weekend sytuacja w dywizji Błachowicza może się nieco rozjaśnić. W walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 40 spotkają się bowiem dwaj Brazylijczycy – Thiago Santos (21-7) i Glover Teixeira (31-7). Zwycięzca tego pojedynku być może jednak będzie musiał najpierw poczekać na lepszego ze starcia mistrzów.

Zobacz także:

Karolina Kowalkiewicz zdradziła ile chciałaby stoczyć jeszcze walk w UFC! Czekacie?

Polka zamierza jeszcze stoczyć parę walk w największej organizacji na świecie. Karolina w programie Oktagon Live zdradziła ile chciałby stoczyć walk

KSW 56: ”Dynamit” zadebiutuje już w listopadzie! Rywalem nowy nabytek z Argentyny!

Jeden z najbardziej wyczekiwanych nowych zawodników KSW z Polski, Mateusz Legierski (6-0, 4 KO, 1 Sub) wejdzie do klatki na gali KSW 56. Rywalem zawodnika Octagon Team 14 listopada będzie wybitny chorwacki zapaśnik pochodzący z Argentyny, Francisco Barrio (7-1, 2 KO, 4 Sub). Starcie odbędzie się w umownym limicie do 73 kilogramów.