MMA PLUFCJan Błachowicz u Helwaniego: Jones, dam ci prawdziwą wojnę, na którą czekasz

Jan Błachowicz u Helwaniego: Jones, dam ci prawdziwą wojnę, na którą czekasz

Foto: UFC

Jan Błachowicz (24-8) był gościem w programie Ariel Helwani’s MMA Show. Polski półciężki mówił o potencjalnej walce z o pas kategorii półciężkiej z Jonem Jonesem (25-1, 1 N/C).

Relację z wywiadu Jana Błachowicza przeprowadził na Twitterze dziennikarz Polsatu Sport, Dominik Durniat.

Polak zdaje sobie sprawę, że presja będzie spoczywała w tym pojedynku na mistrza. Będzie on zdecydowanym faworytem pojedynku i zdaniem wielu po prostu będzie musiał wygrać tę walkę.

“Może Jones nie będzie chciał tej walki, bo wie, że presja będzie spoczywała na nim i przez to będzie unikał walki ze mną”.

 

Nie zabrakło też pytania o poprzednią walkę Błachowicza. Na lipcowej gali UFC 239 w Las Vegas “Cieszyński Książę” znokautował Luke’a Rockholda (16-5). Były mistrz wagi średniej przed walką lekceważył Polaka. Błachowiczowi się to nie spodobało i na swój sposób ukarał za to przeciwnika w samym oktagonie.

“Rockhold cały czas był nieprzyjemny w stosunku do mnie, więc dostał to, na co zasłużył”

Polski zawodnik odniósł się również do opinii jakoby w ostatnim czasie Jones walczył słabiej. Zdaniem Błachowicz wydaje się tak, ponieważ cała dywizja podniosła swój poziom i przez to zbliżyła się do mistrza.

“Jon Jones jest cały czas tym samym zawodnikiem, po prostu my jesteśmy coraz lepsi i doganiamy go.”

O walce Błachowicza z Jonesem mówiło się w kontekście listopadowej gali UFC 244. Obecnie wspomina się również choćby o terminie grudniowym, czyli UFC 245. Na razie jednak, jak wspomina Polak, nie ma konkretów w tej sprawie.

“Wysłaliśmy informację, że chcemy walczyć z Jonem, ale nie ma na razie na stole żadnej oferty. Czekamy na informacje”

Jan Błachowicz pokazuje sporą pewność siebie i uważa, że zdoła pokonać Jona Jonesa. Twierdzi również, że ma już plan na walkę z mistrzem, jednak jak zaznaczył, jest to “ściśle tajne”.

“Wierzę, że jestem tym, który jest w stanie zatrzymać Jona Jonesa. Zasłużyłem na to, żeby dostać na to szansę”

Na koniec wywiadu z Polakiem Ariel Helwani poprosił polskiego zawodnika o przekazanie kilku słów bezpośrednio do Jona Jonesa.

“”Jones, jeśli zgodzisz się na walkę ze mną, poczujesz Legendarną Polską Siłę i dam Ci prawdziwą wojnę, na którą czekasz”

Cały odcinek programu Ariel Helwani’s MMA Show: