MMA PLArchiwumJan BłachowiczJan Błachowicz przeszedł do historii! Żaden Europejczyk tego wcześniej nie dokonał!

Jan Błachowicz przeszedł do historii! Żaden Europejczyk tego wcześniej nie dokonał!

Jan Błachowicz (27-8) w sobotę napisał piękną historię w polskim MMA, ale nie tylko! ”Cieszyński Książę” podczas UFC 253 w Abu Dhabi został nowym mistrzem wagi półciężkiej. Polak w drugiej odsłonie zdemolował mocnego Dominicka Reyesa (12-2).

Błachowicz kpi z Jonesa

Podopieczny Roberta Jocza aktualnie może pochwalić się passą czterech wygranych z rzędu – w tym trzy zakończone przed czasem. Reprezentant WCA Fight Team udowodnił, że zrobił duże postępy, a jego siłę ciosów szybko i dobitnie poczuli ostatni rywale. Błachowicz w ostatnim czasie znokautował byłego mistrza kategorii średniej – Luke Rockholda oraz zapaśnika Corey’a Andersona.

Jan Błachowicz ustanawia historię!

To jest coś pięknego! Zwycięstwo Jana Błachowicza (27-8) przechodzi do historii w światowym MMA. Janek jako pierwszy europejski zawodnik zostaje mistrzem wagi półciężkiej w UFC. Do tej pory nikt tego nie dokonał.

Prezentujemy grafikę z wczorajszego programu Oktagon Live, gdzie widzimy listę fighterów, którzy sięgali po złoto. Wcześniej tytuł zdobywali tylko reprezentanci Stanów Zjednoczonych oraz Brazylii.

Jeśli mówimy o rekordach i ciekawostkach – Robbie Lawler (28-15) to zawodnik, który miał najwięcej porażek przed zdobyciem pasa organizacji UFC w wadze półśredniej. 

ranking

Przypomnijmy, że Błachowicz w 2017 roku był o krok przed pożegnaniem się z największą organizacją na świecie. Polak wrócił z podwójną siłą i już od tego momentu widzieliśmy efektowne skończenia w wykonaniu ”Cieszyńskiego Księcia”.

Zobacz także:

Błachowicz po spotkaniu z Premierem! Ciekawi co powiedział?

Jan Błachowicz jest rozchwytywany. ”Cieszyński Książę” spotkał się z premierem Morawieckim

Szpilka chwali Brytyjczyka! Team Usyk czy Team Chisora?

Artur Szpilka wyruszył pomóc. Wojownik z Wieliczki sparuje z swoim niedawnym rywalem

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis