MMA PLJan BłachowiczJan Błachowicz przed walką z Reyesem na UFC 253: Wszystkie wizje zakładają nokaut w trzeciej rundzie

Jan Błachowicz przed walką z Reyesem na UFC 253: Wszystkie wizje zakładają nokaut w trzeciej rundzie

Foto: UFC.com

Jan Błachowicz jest już na ostatniej prostej przed walką z Dominickiem Reyesem na gali UFC 253. Polak już w najbliższą sobotę stanie przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej. Błachowicz może być pierwszym Polakiem, który sięgnie po tytuł w dywizji męskiej. Pierwszą polską mistrzynią UFC była Joanna Jędrzejczyk.

Walka Dominick Reyes vs. Jan Błachowicz odbędzie się już w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego. Starcie to będzie co-main eventem imprezy. Starciem wieczoru będzie bowiem pojedynek o tytuł mistrzowski w wadze średniej Israel Adesanya vs. Paulo Costa.

Jan Błachowicz przed walką z Reyesem na UFC 253: Wszystkie wizje zakładają nokaut w trzeciej rundzie

Polak, który przebywa już w Abu Dhabi, gdzie odbędzie się najbliższa gala UFC udzielił wywiadu Przeglądowi Sportowemu, w którym wskazał wizję zakończenia zbliżającej się walki z Dominickiem Reyesem.

Każda z tych wizji kończy się tak samo:

“Wszystkie oznaczają nokaut w trzeciej rundzie. Oczywiście zwycięski dla mnie. […] Wizualizuję sobie nokaut w trzeciej rundzie, o tym śnię i tak to widzę w marzeniach. Zobaczymy jak wyjdzie.”

Jan Błachowicz skierował też bardzo ważne słowa do wszystkich sportowców i fanów, które dotyczyły wiary we własne umiejętności. Cieszynianin bowiem na początku swojej przygody z UFC był już przez wielu skreślany. Było to w momencie, kiedy w pięciu walkach odniósł tylko jedno zwycięstwo:

“Nie można przestać wierzyć w siebie. Porażki się zdarzają, ale trzeba wiedzieć dlaczego się przegrywa, poznać przyczynę. To najważniejsza sprawa, by przestać popełniać błędy w przygotowaniach, podczas treningów i w walkach. Należy odnaleźć ten tajny przepis, własny sekret. Jednak każdy musi to zrobić sam, bo nie ma złotego środka. Trzeba poznać samego siebie, organizm, własną głowę i wyciągnąć wnioski. Nie jest to łatwe, ale jak najbardziej do wykonania.”

Cała rozmowa Przeglądu Sportowego z Janem Błachowiczem do sprawdzenia -> TUTAJ.

UFC 253

Początek gali: 1:00

Karta główna (4:00):

185 lb: Israel Adesanya (19-0) vs. Paulo Costa (13-0) – o pas wagi średniej
205 lb: Dominick Reyes (12-1) vs. Jan Błachowicz (26-8) – o pas wagi półciężkiej – ok. 5:30
125 lb: Kai Kara-France (21-8, 1 N/C) vs. Brandon Royval (11-4)
135 lb: Ketlen Vieira (10-1) vs. Sijara Eubanks (6-4)
145 lb: Hakeem Dawodu (11-1-1) vs. Zubaira Tukhugov (19-4-1)REKLAMA

Karta wstępna (2:00):

155 lb: Brad Riddell (8-1) vs. Alex da Silva (21-2)
170 lb: Diego Sanchez (30-12) vs. Jake Matthews (16-4)
145 lb: Shane Young (13-4) vs. Ludovit Klein (16-2)
205 lb: William Knight (8-1) vs. Aleksa Camur (6-0)

Karta UFC Fight Pass (1:00):

265 lb: Juan Espino (9-1) vs. Jeff Hughes (10-3, 1 N/C)
205 lb: Khadis Ibragimov (8-3) vs. Danilo Marques (9-2)

Transmisja:

1:00 (karty wstępne) – UFC Fight Pass
4:00 – Polsat Sport

Zobacz także:

Zobaczcie Legendarną Polską Siłę! Polak w sobotę będzie nowym mistrzem UFC?

Jan Błachowicz już w sobotę stanie przed szansą zdobycia pełnoprawnego pasa UFC w kategorii półciężkiej. Zobaczcie wszystkie wygrane przed czasem.

Materla wraca do KSW! Czekaliście?

Michał Materla wystąpi już na najbliższej gali KSW. ”Cipao” zmierzy się z niebezpiecznym Aleksandrem Iliciem. Obaj w KSW przed czasem pokonywali Damiana Janikowskiego.