MMA PLJan BłachowiczJan Błachowicz po wygranej Teixeiry: Totalnie zasługujesz na walkę o pas!

Jan Błachowicz po wygranej Teixeiry: Totalnie zasługujesz na walkę o pas!

Foto: Facebook/ Jan Błachowicz

Jan Błachowicz zabrał głos po wygranej Glovera Teixeiry nad Thiago Santosem, która uczyniła doświadczonego Brazylijczyka pierwszym pretendentem w dywizji półciężkiej.

Pojedynek między Santosem a Teixeirą miał wyłonić kandydata do walki z Janem Błachowiczem – obecnym pełnoprawnym mistrzem wagi półciężkiej UFC. Walkę wieczoru UFC on ESPN+ 40 wygrał Teixeira, więc to on teraz jest najbliżej konfrontacji z Polakiem. Jest w hierarchii tuż za Israelem Adesanyą.

Jan Błachowicz po wygranej Teixeiry: Totalnie zasługujesz na walkę o pas!

Polak bowiem ma już teoretycznie dogadaną walkę z mistrzem wagi średniej Israelem Adesanyą, który zamierza zdobyć drugi tytuł mistrzowski w UFC. Problemem jest jednak termin. Nigeryjczyk chce jak najszybszej walki z Polakiem, a Błachowiczowi pasuje dopiero termin marcowy, bowiem teraz przygotowuje się do narodzin swojego syna.

Wygląda więc na to, że jeśli Adesanya nie przystanie na warunki Błachowicza, to Polak pierwszą obronę pasa zaliczy w konfrontacji właśnie z Gloverem Teixierą, którego komplementował po ostatniej walkce:

“Świetna walka i niesamowity rajd Glovera Teixeiry! Totalnie zasługujesz na walkę o pas i na to, by poczuć co oznacza legendarna polska siła. Jeśli Adesanya nie może czekać do marca, to zróbmy to wspólnie!”

A Wy którą walkę byście woleli – z Adesanyą czy z Teixeirą?

Zobacz także:

Bonusy po UFC on ESPN+ 40: Glover Teixeira pominięty!

Bonusy po minionej gali UFC on ESPN+ 40 rozdane! W wyróżnieniach zabrakło Glovera Teixeiry, który przeżywa drugą młodość i po wygranej nad Thiago Santosem znalazł się bardzo blisko walki o pas mistrzowski wagi półciężkiej.

UFC on ESPN+ 40: Glover Teixeira poddał Thiago Santosa. Znakomita postawa starszego Brazylijczyka!

Glover Teixeira (32-7) poddał Thiago Santosa (21-8) w trzeciej rundzie walki wieczoru gali UFC on ESPN+ 40 w Las Vegas