MMA PLFAME MMAJan Błachowicz ostro o FAME MMA: Niech nazwą to Fame Gówno Walki

Jan Błachowicz ostro o FAME MMA: Niech nazwą to Fame Gówno Walki

Foto: LAS VEGAS, NEVADA - JULY 05: Jan Blachowicz of Poland poses on the scale during the UFC 235 weigh-in at T-Mobile Arena on July 5, 2019 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images)

Najlepszy obecnie polski zawodnik wagi półciężkiej Jan Błachowicz (26-8) nie jest fanem organizacji FAME MMA, a zwłaszcza nazywania zawodników walczących na ich galach zawodnikami MMA.

Kandydat do walki o pas mistrzowski UFC w rozmowie z newonce.sport zaznaczył, że irytuje go nazywanie sportem czegoś, co sportem nie jest. Błachowicz odniósł się do szachów, które najpierw były określane sportem, a potem zostały przekształcone na e-sport.

Podobna sprawa według niego dotyczy zawodników FAME MMA. Jego zdaniem poznańska organizacja powinna unikać umieszczania dyscypliny w swojej nazwie:

“Więc ja z tym nazewnictwem… No, nic nie zrobię, nie wygram. Widzisz, to jest na tej samej zasadzie, jak jest to Fame MMA. Niech oni sobie te gale robią, tylko niech nazwą to, nie wiem, Fame Gówno Walki. I tyle. Niech nie będzie tego skojarzenia, że oni są zawodnikami MMA. Nie muszę tego akceptować, ale nie będę z tym walczył, skoro i tak nie da się z tym nic zrobić.

Przestałem się irytować rzeczami, na które i tak nie mam wpływu. Po co mam się tym denerwować? Ja sobie żyję w enklawie, którą stworzyłem.”

Cała rozmowa newonce.sport z Jane Błachowiczem do sprawdzenia -> TUTAJ.