MMA PLJan BłachowiczJan Błachowicz o wypłacie za pierwszą walkę w MMA: Byłem grubo w plecy

Jan Błachowicz o wypłacie za pierwszą walkę w MMA: Byłem grubo w plecy

Foto: Facebook/ Jan Błachowicz

Jan Błachowicz już niedługo stanie przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej największej organizacji MMA na świecie, ale początek jego przygody z tym sportem nie był łatwy. Polak w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl opowiedział o wypłacie, jaką otrzymał za pierwszą walkę stoczoną w MMA.

Błachowicz swój pojedynek o tytuł mistrzowski wagi półciężkiej stoczy 26 września na gali UFC 253. Przeciwnikiem Polaka w walce o pas wagi półciężkiej UFC będzie Dominick Reyes. Będzie to pierwsza walka mistrzowska w męskiej dywizji wagowej UFC, w której udział weźmie Polak.

Jan Błachowicz o wypłacie za pierwszą walkę w MMA: Byłem grubo w plecy

Jednakże początki przygody Błachowicza z MMA nie były takie proste. Cieszynianin w rozmowie z Arturem Mazurem opowiedział między innymi o wypłacie, jaką otrzymał za pierwszą walkę w MMA.

Był rok 2007, a Błachowicz walczył na lokalnej gali w Poznaniu. Jego przeciwnikiem był Marcin Krysztofiak, który ostatecznie wygrał tamtą walkę decyzją sędziów.

Ile pieniędzy dostał za tamten występ Błachowicz?

“500 złotych. Ale jeszcze musiałem z własnej kieszeni zapłacić za paliwo z Cieszyna do Poznania. Byłem na tej walce grubo “w plecy”. Wtedy nie było sponsorów. Pomagali rodzice.”

Zawodnik UFC uważa jednak, że tamtą walkę z Krysztofiakiem wygrał, ale został oszukany przez sędziów:

“Przegrałem, ale raczej z sędziami. To mnie jeszcze bardziej zmotywowało. Zawsze byłem taki, że jak mi coś nie wyszło, to mówiłem sobie: nie ma się co załamywać, zobaczymy, co będzie następnym razem.”

Cała rozmowa Jana Błachowicza z portalem sportowefakty.wp.pl do sprawdzenia -> TUTAJ.

Zobacz także:

Daniel Rutkowski o swojej przyszłości: Chciałbym zaatakować wszystkie polskie federacje

Daniel Rutkowski to zawodnik, który może się pochwalić posiadaniem pasów mistrzowskich organizacji Babilon MMA i Fight Exclusive Night. Teraz opowiedział o swojej przyszłości i jak sam zaznaczył, ma ambicje by walczyć we wszystkich większych polskich organizacjach.

Rozpiska FEN 30: rewanż z udziałem Łukasza Charzewskiego w karcie walk

Mansur Abdurzakov (3-1, 1 KO, 2 SUB) zmierzy się z Łukaszem Charzewskim (9-1, 2 KO, 2 SUB) podczas gali FEN 30: LOTOS Fight Night, która odbędzie się 3 października we Wrocławiu. Będzie to rewanż za pojedynek, który odbył się w marcu 2018 roku, gdy górą był zawodnik z Dolnego Śląska.

Patryk Kaczmarczyk przed AFN 8: Adrian był zestresowany i to na nim skupia się cała presja

Już dziś wieczorem gala MINUTOR Armia Fight Night 8 w Gliwicach. Przed szansą na zdobycie mistrzowskiej szabli stanie Patryk Kaczmarczyk (4-0).