MMA PLJan BłachowiczJan Błachowicz o rywalu na UFC 266: Był on naturalnym wyborem

Jan Błachowicz o rywalu na UFC 266: Był on naturalnym wyborem

Mistrz wagi półciężkiej Jan Błachowicz opowiedział o swoim rywali na galę UFC 266. “Cieszyński Książę” gościł w czwartek w programie Koloseum na Polsacie Sport, gdzie opowiedział o kolejnej obronie tytułu mistrzowskiego największej organizacji MMA na świecie.

Polak już 4 września na gali UFC 266 zmierzy się z Gloverem Teixeirą, który jest rozpędzony serią pięciu zwycięstw z rzędu. Będzie to drugie podejście Brazylijczyka do zdobycia tytułu mistrzowskiego UFC. Pierwsza próba – w 2014 roku – zakończyła się niepowodzeniem, bowiem przegrał on swoje mistrzowskie starcie z ówczesnym czempionem Jonem Jonesem.

Jan Błachowicz o rywalu na UFC 266: Był on naturalnym wyborem

Jan Błachowicz w Koloseum przyznał, że nie podpisał jeszcze oficjalnie kontraktu na ten pojedynek, ale jest to jedynie formalność, a Glover Teixeira od dawna był naturalnym kolejnym jego przeciwnikiem:

“Nie podpisałem jeszcze kontraktu, ale to tylko formalność i lada dzień powinniśmy dopiąć wszelkie szczegóły i doprowadzić sprawę do końca. Czekam aż mail przeleci przez ocean i będę mógł podpisać umowę na walkę z Gloverem Teixeirą na UFC 266. Jeżeli chodzi o przeciwnika, to był on naturalnym wyborem, ponieważ tak wynika z rankingu i nie było nawet tematu innego zawodnika. Od początku wiedzieliśmy, że kolejny będzie Glover i pytaniem pozostawał tylko termin pojedynku.”

Błachowicz także krótko scharakteryzował swojego najbliższego przeciwnika:

“Minusem Glovera Teixeiry może być wiek. Widać, że po każdej walce jest nieco “przytkany”, rozbity i siada na tyłku. Nie zmienia to faktu, że często potrafi zdominować i “zajechać” rywali kondycją.”

Cała rozmowa z Janem Błachowiczem do sprawdzenia -> TUTAJ.

Zobacz także:

Mateusz Gamrot o walce z Don Kasjo: Dla mnie to nie problem uderzyć kolejnego leszcza w łeb

Zawodnik UFC Mateusz Gamrot był gościem dzisiejszego magazynu Hejt Park na Kanale Sportowym, gdzie wypowiedział się o potencjalnej walce bokserskiej z Don Kasjo.

Jan Błachowicz vs. Glover Teixeira na UFC 266

Wiadomo już kiedy Jan Błachowicz (28-8) po raz drugi będzie bronił pasa wagi półciężkiej. Polak wystąpi 4 września na gali UFC 266. Jego przeciwnikiem będzie zaś pretendent numer jeden w dywizji do 205 funtów – Glover Teixeira (32-7).

KSW: Organizacja szykuje hitową walkę? Juras kontra Pudzianowski to możliwe zestawienie!

Te starcie wzbudzi duże zainteresowanie, ale i pewne zaskoczenie. Jak donosi na twitterze MMAPudelek największa organizacja w naszym kraju szykuje zestawienie pomiędzy Łukaszem Jurkowskim (17-11), a Mariuszem Pudzianowskim (14-7). Do starcia miałoby dojść na początku czerwca.