MMA PLJan BłachowiczJan Błachowicz o Paulo Coście: Zastanawiam się jak to jest, że USADA go jeszcze nie złapała! [WIDEO]

Jan Błachowicz o Paulo Coście: Zastanawiam się jak to jest, że USADA go jeszcze nie złapała! [WIDEO]

Jan Błachowicz (26-8) swój najbliższy pojedynek stoczy dwudziestego szóstego września. Podczas UFC 253 dojdzie do historycznej chwili. Polak stanie przed szansą zdobycia prawowitego pasa w kategorii półciężkiej. Zapytaliśmy Błachowicza o jego typ na walkę wieczoru zbliżającej się gali.

”Cieszyński Książę” już we wrześniu będzie miał ciężkie wyzwanie. Po drugiej stronie klatki zamelduje się Dominick Reyes (12-1), który w swoim ostatnim pojedynku udowodnił wielki potencjał. Amerykanin na dystansie 5-rund przegrał dyskusyjną decyzją sędziów z Jonem Jonesem.

Jan Błachowicz typuje: Wydaje mi się, że Adesanya go wypunktuje!

Jan Błachowicz (26-8) również jest zaskoczony, gdy patrzy na sylwetkę Paulo Costy (13-0), który podczas main eventu UFC 253 dostanie upragnioną walkę o pas. Polak zdradził kto jest jego faworytem w starciu Adesanya-Costa.

Zastanawiam się jak to jest, że USADA go jeszcze nie złapała, albo jest tak naturalny, albo potrafi tak dobrze się maskować. Nie wiem, nie złapałem go za rękę, więc nie oskarżam. Wygląda potwornie, no nie? (..) Wydaje mi się, że Israel Adesanya go wypunktuje. Jest celny i ma dobry timing. Wydaje mi się, że nie da się zepchnąć do defensywy, nie da sobie narzucić stylu walki Costy i ugra swoje.         

Cała rozmowa poniżej:

Brazylijczyk dostanie szansę mistrzowską po pięciu zwycięstwach z rzędu. Najważniejsze skalp zdobył w ostatnich starciach. W Las Vegas było efektownie, bo już w drugiej rundzie odprawił Uriaha Halla. Costa w poprzednim roku odnotował zaledwie jedną walkę. 29-latek po wielkiej wojnie pokonał na kartach sędziowskich twardego Yoela Romero. Trzeba przyznać, że po tej walce zdania były podzielone –  co do tego kto bardziej zasłużył na zwycięstwo.

Zobacz także:

Dana White jest pewny! Zaskoczeni wyborem?

Prezydent UFC wskazał kto będzie następnym pretendentem do pasa kategorii koguciej. Do pierwszej obrony stanie Petr Yan

Ciężkie zadanie przed Łopaczykiem! Zaskoczy?

Reprezentant WCA Fight Team najbliższy pojedynek stoczy w Niemczech. Będzie to świetnie obsadzony turniej, sami zobaczcie