MMA PLJan BłachowiczJan Błachowicz o napływających informacja o jego zarobkach: Mam z was polewkę!

Jan Błachowicz o napływających informacja o jego zarobkach: Mam z was polewkę!

Zarobki Jana Błachowicza od wielu lat interesują dużą część fanów MMA w Polsce. Gaże mistrza UFC były gorącym tematem od samego początku kariery Cieszyńskiego Księcia w największej federacji świata.

W 2014 roku, kiedy Jan Błachowicz zdecydował się na przejście z KSW do UFC wiele osób twierdziło, że jest to finansowy krok wstecz. Podobna sytuacja ma miejsce w ostatnich tygodniach. Wielu obserwatorów mieszanych sztuk walki sugeruje, jakoby Błachowicz zarabiał mniej od innych gwiazd największej organizacji świata.

W wywiadzie udzielonym portalowi MyMMA.pl, Jan Błachowicz powiedział co myśli o spekulacjach na temat jego poborów.

Ja się właśnie zastanawiam skąd wy bierzecie te sumy. Naprawdę, macie słabe te źródła, mi się tak chce z tego śmiać. Nikt nie zweryfikuje źródła i piszą, że tyle plus tyle plus tyle i Błachowicz zarobił tyle. Ja naprawdę mam polewkę z was wszystkich.

Następna walka Jana Błachowicza

Przyszłość Jana Błachowicza to w ostatnich miesiącach jeden z najgorętszych tematów w polskim MMA. Od czasu zdobycia pasa mistrzowskiego na UFC 253 praktycznie każdego dnia kibice – matchmakerzy zastanawiają się, z kim chcieliby zobaczyć Cieszyńskiego Księcia w następnej walce.

W grę wchodził min. Jon Jones, Daniel Cormier, czy zwycięzca z nadchodzącej walki Glover Teixeira – Thiago Santos. Wydaje się jednak, że sytuacja w ostatnich dniach wyklarowała się i najbliższym przeciwnikiem Błachowicza będzie Israel Adesanya. Mistrz kategorii średniej od dawna zapowiada chęć spróbowania swoich sił w dywizji półciężkiej.

Chętny na takie starcie jest również Jan Błachowicz. O gotowości do walki poinformował na swoim Twitterze.

Słyszałem, że Israel Adesanya chce się ze mną zmierzyć w następnej walce. Nie ma problemu, jeśli jesteś gotowy walczyć w marcu to zróbmy to. Przygotujcie się na fajerwerki

Informacje o takim zestawieniu potwierdził szef UFC, Dana White:

Walka Błachowicz – Adesanya może odbyć się na początku wiosny 2020 roku. Cieszyński Książę przyznawał w wywiadach, że w związku z nadchodzącymi narodzinami syna, najbardziej prawdopodobny termin powrotu to przełom marca i kwietnia.

Zobacz także:

Dana White o Khabibie: Nadal jest mistrzem, nie zwakował pasa, czekam na kolejną walkę

Prezes UFC, Dana White wypowiedział się o jednej z największych gwiazd mieszanych sztuk walki Khabibie Nurmagomedovowie. Zdaniem sternika największej organizacji MMA na świecie, Rosjanina prawdopodobnie jeszcze raz zobaczymy w oktagonie.

Najtrudniejszy rywal Conora? Sorry Khabib, ale to nie Ty, a… “Zombie z zachodniego wybrzeża”!

Jesteście ciekawi jaki był najtrudniejszy rywal Conora McGregora zdaniem samego Irlandczyka? “Notorious”, który w przeszłości w tym samym czasie dzierżył pasy mistrzowskie wagi piórkowej i lekkiej wskazał najtrudniejszego rywala, z jakim przyszło mu rywalizować w oktagonie.

Krzysztof Głowacki wystąpi na gali z walką Joshua vs Pulew! Stawką pas WBO!

Krzysztof Głowacki wystąpi na nadchodzącej gali bokserskiej z walką Anthony Joshua vs Kubrat Pulew. Polak będzie walczył o tytuł mistrzowski WBO w wadze junior ciężkiej!