MMA PLJan BłachowiczJan Błachowicz o Mateuszu Gamrocie: Ma psychę i umiejętności na mistrza UFC

Jan Błachowicz o Mateuszu Gamrocie: Ma psychę i umiejętności na mistrza UFC

Jan Błachowicz był gościem dzisiejszego programu Oktagon Live na Kanale Sportowym, gdzie wypowiedział się o Mateuszu Gamrocie. Zdaniem aktualnego mistrza wagi półciężkiej UFC, “Gamer” to materiał na kolejnego mistrza UFC z Polski!

Mateusz Gamrot przebywa aktualnie w Londynie, gdzie czeka na wyniki testów na obecność koronawirusa przed wylotem do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

“Gamer” w sobotę w swoim debiucie w organizacji UFC zmierzy się z innym debiutantem Guramem Kutateladze (11-2).

Jan Błachowicz o Mateuszu Gamrocie: Ma psychę i umiejętności na mistrza UFC

Gamrot został zapytany przez prowadzącego program Macieja Turskiego o charakterystykę swojego przeciwnika. “Gamer” zaznaczył, że Gruzin jest mocnym stójkowiczem, ale ma duże braki w defensywnych zapasach i ma w głowie pomysł na wygranie nadchodzącej walki.

Błachowicz natomiast podgrzał atmosferę przed debiutem Gamrota i nazwał byłego podwójnego mistrza KSW materiałem na przyszłego czempiona największej organizacji MMA na świecie:

“Mi się wydaje, że Mateusz, jest na tyle doświadczonym i ogarniętym zawodnikiem, że jemu nie potrzeba wskazówek. Mateusz ma psychę i umiejętności na mistrza. Także, on wie najlepiej co zrobić, żeby tę walkę wygrać. Ma swój styl i jestem przekonany, że on to zrobi i według mnie nie będziemy musieli oglądać trzech rund.

Zobacz także:

Kolejny Polak w UFC?

Davidowi Zawadzie wypadł przeciwnik, z którym miał zmierzyć się na Fight Island. Marcin Tybura proponuje, żeby zastąpił go Daniel Skibiński.

Tomasz Sarara wróci do FEN? Padła propozycja! 

Trzeba przyznać, że debiut Tomasza Sarary w mieszanych sztukach walki jest wyczekiwany. Uznany kick-boxer do startu zamierza przygotowywać się pod okiem Mirosława Oknińskiego. Jak się okazuje pojawiło się zainteresowanie ze strony organizacji Fight Exclusive Night.