MMA PLJan BłachowiczJan Błachowicz o Jirim Prochazce: Nie jestem ekspertem, ale on łamie kodeks Samurajów

Jan Błachowicz o Jirim Prochazce: Nie jestem ekspertem, ale on łamie kodeks Samurajów

Jan Błachowicz przez długi czas miał chrapkę na walkę o mistrzostwo wagi półciężkiej UFC z aktualnym czempionem Jirim Prochazką. Czech jednak wybrał innego rywala na jego pierwszą obronę tytułu.

Jan Błachowicz o Jirim Prochazce

Prochazka zdecydował niedawno, że w kolejnej walce da rewanż Gloverowi Teixeirze, z którym na gali UFC 275 dał jedną z najlepszych walk w tym roku w MMA i wygrał przez poddanie w piątej rundzie, zdobywając pas UFC.

Decyzją tą zawiedziony jest Jan Błachowicz, którego jeszcze do niedawna Prochazka określał mianem “największym wyzwaniem”.

Jan Błachowicz o Jirim Prochazce: Nie jestem ekspertem, ale on łamie kodeks Samurajów

Polak gościł w programie The MMA Hour, gdzie przedstawił swój punkt widzenia na decyzję Prochazki:

“Nie jestem ekspertem, ale jeśli zaczynasz czytać o kulturze Samurajów, o tego typu rzeczach, to moim zdaniem i wg mojej wiedzy Jiri Prochazka łamie kodeks Samurajów. Złamał go. On sam wierzy w to, sam podąża drogą Samuraja. Powiedział też, że jestem dla niego największym wyzwaniem. Z tego co wiem, to Samuraje zawsze szukają największego wyzwania, a jeśli je znajdą, to z nim walczą. Więc, jeśli powiedział, że jestem dla niego największym wyzwaniem to chyba kłamał, bo nie wiem dlaczego zmienił decyzję. To już pytanie do niego.”

Błachowicz wydaje się pogodzony z brakiem zestawienia z aktualnym mistrzem UFC, ale jak sam zapowiada – będzie czekał na rozwój wydarzeń w swojej dywizji wagowej:

“Teraz to jak polityka, powie wszystko, by się chronić. Byłem zaskoczony jego decyzją, bo nikt się jej nie spodziewał, ale co mam zrobić? Czekam na oficjalne informacje i tyle. Zobaczymy. A może znowu zmieni zdanie?”

Zobacz także:

Don Kasjo komentuje zerwanie współpracy FAME z Normanem Parke! Oberwało się Boxdelowi! Widzieliście?

Ponownie zrobiło się bardzo duże zamieszanie, w którym Norman Parke gra główną rolę. Don Kasjo skomentował ruch FAME MMA, które postanowiło zerwać współpracę z reprezentantem Irlandii Północnej. Życiński nie szczędził słów w stronę Michał “Boxdela” Barona.

Oficjalnie: Szymon Bajor zawalczy w organizacji PFL! Znamy przeciwnika! Będzie zwycięstwo?

Jest dobra wiadomość! Szymon Bajor (23-9) nie musiał długo czekać na konkretne propozycje. Polak będzie naszym następnym reprezentantem w prestiżowej organizacji PFL. 34-latek swój debiut  odnotuje trzynastego sierpnia.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis