Jan Błachowicz i Tomasz Narkun sparują ze sobą przed zbliżającymi się walkami [WIDEO]

Dwaj najlepsi polscy półciężcy Jan Błachowicz (23-7) i Tomasz Narkun (16-2) przygotowują się obecnie do swoich najbliższych walk.

Narkun zamieścił w mediach społecznościowych urywek ze sparingu. Obaj zawodnicy trenują i sparują obecnie w warszawskim klubie Berkut WCA Fight Team.

Środowe sparingi w WCA. Pierwsza rundka z Jan Blachowicz czyli starcie na szczycie LHW😉👊👊👊

Opublikowany przez Tomasz Narkun Środa, 6 lutego 2019

„Cieszyński Książę” już 23 lutego wystąpi w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 3 w Pradze. Jego rywalem będzie groźny Brazylijczyk Thiago Santos (20-6). Dla Polaka sklasyfikowanego obecnie na 4. miejscu dywizji półciężkiej UFC będzie to pierwszy występ w main evencie gali UFC.

Z kolei „Żyrafa” zawalczy miesiąc później i spróbuje zdobyć pas drugiej kategorii wagowej. 23 marca na gali KSW 47 w Łodzi Narkun zawalczy w wadze ciężkiej z obecnym mistrzej królewskiej dywizji KSW Philem De Friesem (16-6, 1 N/C). Pojedynek ten będzie walką wieczoru łódzkiej gali.

Błachowicz był mistrzem kategorii do 93 kg w KSW w latach 2011-2014. Pas zwakował po tym, gdy podpisał kontrakt z organizacją UFC. Wkrótce potem do największej polskiej organizacji MMA dołączył Narkun. Od gali KSW 32 w październiku 2015 roku pozostaje mistrzem kategorii półciężkiej. Pas mistrzowski bronił trzykrotnie, jednak po raz ostatni w maju 2017 roku. Od tego czasu stoczył dwie „niemistrzowskie” walki z Mamedem Khalidovem (34-6-2), natomiast w marcu zawalczy o pas wagi ciężkiej.

Błachowicz i Narkun nigdy nie mieli okazji zmierzyć się ze sobą w klatce. Od lat toczą jednak „korespondencyjny pojedynek” o miano najlepszego półciężkiego w Polsce.