MMA PLJan BłachowiczJan Błachowicz gościem Mateusza Morawieckiego! Premier spotka się z mistrzem UFC!

Jan Błachowicz gościem Mateusza Morawieckiego! Premier spotka się z mistrzem UFC!

Foto: SAO PAULO, BRAZIL - NOVEMBER 16: Jan Blachowicz of Poland poses for a portrait backstage after his victory over Jacare Souza during the UFC Fight Night event at Ibirapuera Gymnasium on November 16, 2019 in Sao Paulo, Brazil. (Photo by Mike Roach/Zuffa LLC via Getty Images)

Nowy mistrz wagi półciężkiej UFC Jan Błachowicz gościem Mateusza Morawieckiego! Premier spotka się z najlepszym zawodnikiem MMA w swojej dywizji wagowej na świecie już dzisiaj o godz. 10:00.

Jan Błachowicz pas mistrzowski największej organizacji MMA na świecie zdobył w miniony weekend. Na gali UFC 253 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich znokautował w drugiej rundzie faworyzowanego Dominicka Reyesa, sięgając po tytuł, który wcześniej przez lata dzierżył Jon Jones.

Jan Błachowicz gościem Mateusza Morawieckiego! Premier spotka się z mistrzem UFC!

Jak poinformował na TT dziennikarz TVP Sport, Piotr Jagiełło – spotkanie Mateusza Morawieckiego z Janem Błachowiczem odbędzie się dzisiaj o godz. 10:00.

“Ciekawe informacje. @JanBlachowicz jutro o 10:00 będzie gościł w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów @MorawieckiM@PremierRP. Mistrz @ufc w kategorii półciężkiej w najbliższych dniach będzie wyjątkowo zabiegany.”

To kolejny krok ze strony Prezesa Rady Ministrów w podziękowaniach Janowi Błachowiczowi zdobycia tytułu mistrzowskiego UFC. W niedzielny poranek Mateusz Morawiecki tak napisał w mediach społecznościowych o sukcesie Polaka:

“Legendarna Polska siła! Książę Cieszyna! To zachwyty, które rozbrzmiewają dzisiaj w świecie mieszanych sztuk walki po kosmicznym zwycięstwie polskiego czempiona Jana Błachowicza. Polak po prostu rozniósł faworyzowanego rywala i został mistrzem świata federacji UFC. To była biało-czerwona noc w Abu Zabi. Nie możemy sobie wymarzyć lepszej promocji Polski niż przez piękne sportowe zwycięstwa. Panie Janie, gratuluję. Wielka sprawa“

Zobacz także:

Jan Błachowicz po zdobyciu pasa: Złamałem mu nos. Wiedziałem, że jeszcze chwila i będzie po robocie!

To był jeden z najpiękniejszy dni w polskim MMA! Jan Błachowicz (27-8) zostaje nowym mistrzem kategorii półciężkiej. Polak liczy, że w niedalekiej przyszłości dojdzie do jego zestawienia z ”Bonesem”.

UFC on ESPN 16 – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

Kolejny weekend i kolejna gala UFC na Fight Island w Abu Dhabi. Po numerowanej gali UFC 253 i mistrzowskim pojedynku Jana Błachowicza tym razem czeka nas “odrobinę” słabsza rozpiska.