MMA PLNajnowszeBez kategoriiJamie Varner vs. Donald Cerrone II prawdopodobnie na WEC późnym latem

Jamie Varner vs. Donald Cerrone II prawdopodobnie na WEC późnym latem

varnerjpeg

Gamrot - Dos Anjos

Po ich pierwszej walce, owianej niesławą ze względu na zakończenie, WEC podjęło kroki aby doprowadzić do rewanżu tej dwójki.

Dwudziestego piątego stycznia na WEC 38 Varner co prawda obronił tytuł jednak werdykt brzmiał: techniczna niejednogłośna decyzja (49-46, 47-48, 49-46). Stało się tak gdyż walka została przerwana w czwartej minucie piątej rundy ze względy na kontuzję oka Varnera, którą odniósł po nielegalnym ciosie ‘Cowboya’.

Źródła bliskie Cerrone podają, że drogę do tego rewanżu otworzyło mu wycofanie się Richa Crunkiltona (16-2) z walki z Bartem Palaszewskim (30-11) na WEC 39. Ewentualne zwycięstwo Crunkiltona miała dać mu szansę na pas mistrzowski wagi lekkiej jednak kontuzja spowodowała, że będzie musiał na swoją okazję poczekać.