Jake Shields vs. Robbie Lawler w maju

lawler_shields

Wygląda na to, że planowany na 11 kwietnia pojedynek Jake’a Shieldsa (22-4-1) z Joe “Diesel” Riggsem (29-10) pójdzie na razie w odstawkę. Władze Strikefroce zdecydowały się zestawić ze sobą dwóch nowo-pozyskanych mistrzów Elite XC.

Shields, który dzierżył ten tytuł w wadze pół średniej, zmierzy się z byłym czempionem wagi średniej Robbiem Lawlerem (16-4). Do pojedynku tych dwóch nowym gwiazd organizacji Scotta Cockera ma dojść w maju na drugim w 2009 evencie Strikeforce.

Shields ma za sobą passę 11 zwycięstw z rzędu. Ostatnio odniósł dwie znaczące wygrane, z bardzo utalentowanym i niebezpiecznie uderzającym Paulem ‘Semtexem’ Delayem, podczas EliteXC: ‘Heat’ w październiku 2008 i z Nickiem Thompsonem niecałe trzy miesiące wcześniej na ‘Unfinished Business’.

Lawler ostanio walczył również podczas ‘Unfinished Business’, wtedy to wygrał przez TKO ze Scottem Smithem. Był to ‘powtórzony’ pojedynek z poprzedniej gali. Pierwsze starcie zostało przerwane kiedy Smith doznał urazu oka po tym jak przypadkowo wylądował w nim palec Lawlera.

Możliwość komentowania jest wyłączona.