MMA PLFAME MMAJak powstało FAME MMA? Wojciech Gola o pomyśle na gale!

Jak powstało FAME MMA? Wojciech Gola o pomyśle na gale!

Jak powstało FAME MMA? Odpowiedzi na to pytanie udzielił jeden ze współwłaścicieli poznańskiej organizacji Wojciech Gola.

Gola gościł w programie “W ringu z Najmanem” na kanale YouTube u Marcina Najmana. Tam przedstawił genezę powstania organizacji FAME MMA.

Jak powstało FAME MMA?

Wojciech Gola zapytany o to, jak postało FAME MMA opowiedział najpierw o całym swoim życiu jako celebryty, uczestnika Warsaw Shore i początkującego youtubera. Zauważył, że youtube zaczyna wykręcać bardzo dobre liczby, a prowadzący kanały zostają prawdziwymi internetowymi celebrytami.

Połączył ten fakt z tym, jaką popularnością cieszą się niektórzy zawodnicy jak między innymi Marcin Najman. Dodał do tego zainteresowanie awangardowymi walkami, jak te z udziałem Bonusa BGC oraz wykorzystał fakt konfliktu między “Boxdelem” (jednym z właścicieli FAME MMA) a innym youtuberem “Guzikiem”. i tak oto zrodził się pomysł na FAME MMA.

“Zacząłem śledzić w internecie liczby. Walka Twoja (Marcina Najmana), walka Mariusza Pudzianowskiego, Saleta, czytam te cyfry, mówię: “Ło, co tutaj się dzieje!”. Czerpałem inspirację z tych pojedynków, z tych cyfr przede wszystkim. A także z mojego pojedynku z Bonusem BGC. To przyciągało ludzi, o tym było głośno. Wtedy była jeszcze drama między Guzikiem a Boxdelem. Guzik wyzwał Boxdela na dzień po sylwestrze. W najgorszy dzień jaki możesz wybrać do walki. Ja potem posprawdzałem liczby i mówię do Boxdela: Stary, nie róbmy jednej walki! Nie róbmy jednej walki youtubowej, zróbmy całą galę! Zróbmy całą galę youtuberów, piosenkarzy, celebrytów, zróbmy galę freak fight. Tak się podjaraliśmy, że nie mogłem spać w nocy.” – przyznał Gola.

Przypominamy, że do wspomnianej walki Boxdela z Guzikiem doszło na gali FAME MMA 1. Odbyłą się ona 30 czerwca 2018 roku. Boxdel wygrał tamtą walkę przez TKO w pierwszej rundzie.

Natomiast walki Marcina Najmana z Mariuszem Pudzianowskim i Przemysławem Saletą w KSW cieszą się największą oglądalnością w historii polskiego MMA. Starcie “El Testosterona” z “Pudzianem” oglądało w telewizji 6 milionów ludzi, a jego pojedynek z Przemysławem Saletą obejrzało 4,5 miliona widzów.

Cały program “W ringu z Najmanem”, w którym gościł Wojciech Gola poniżej:

Jak typować galę UFC 249?

W sieci jest już nasze typowanie jutrzejszej gali. Sprawdźcie na kogo warto postawić!

Analiza walki wieczoru UFC 249

Main event najbliższej gali to starcie o tymczasowy pas wagi lekkiej. Kto wygra? Zapraszamy do zapoznania się z analizą.