Jak oglądać galę Ruiz vs. Joshua 2 z udziałem Mariusza Wacha – informacje o transmisji

Foto: Info7.mx
Foto: Info7.mx

Już w najbliższą sobotę 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej odbędzie się gala Clash On The Dunes, na której główną atrakcją będzie rewanżowe starcie  Andy’ego Ruiza Jr. i Athony’ego Joshuy. Na gali wystąpi również Polak – Mariusz Wach.

Wydarzenie odbędzie się na Diriyah Arena. Obiekt ten może pomieścić 15 tysięcy widzów i został wzniesiony w zaledwie 56 dni. Jest on zlokalizowany w Ad-Dirijja na przedmieściach stolicy Arabii Saudyjskiej, czyli Rijadu.

W walce wieczoru stawką będą pasy mistrzowskie aż 4 federacji – WBO, WBA, IBF i IBO. Będzie to wyczekiwany rewanż za sensacyjną walkę z czerwca, kiedy to Ruiz przysporzył rywalowi pierwszej porażki w karierze. Joshua będzie chciał odzyskać panowanie w królewskiej dywizji i zrewanżować się za tę porażkę.

Wystąpi tam również Mariusz Wach. Były pretendent do pasa wagi ciężkiej spotka się z niedawanym posiadaczem tymczasowego pasa WBC. Dillian Whyte powraca po zawieszeniu za doping i skrzyżuje rękawice właśnie z “Wikingiem”.

Na gali odbędą się jeszcze dwie ważne walki w wadze cieżkiej. Alexander Povetkin i Michael Hunter powalczą w eliminatorze do walki o pas federacji WBA. Z kolei w pojedynku o pas WBC International zmierzą się Filip Hrgovic i Eric Molina.

Właśnie te cztery walki będą mogli obejrzeć widzowie TVP Sport. Dodatkowo na TVP 1 transmitowana będzie walka wieczoru.

Pojedynek Mariusza Wacha z Dillianem Whytem prawdopodobnie rozpocznie się po godz. 19, z kolei walka Andy’ego Ruiza Jr. z Anthonym Joshuą powinna się zacząć około godz. 22.

Rozpiska gali Andy Ruiz Jr. vs. Antohny Joshua II: Clash On The Dunes

waga ciężka: Andy Ruiz Jr. (33-1, 22 KO) vs. Anthony Joshua (22-1, 21 KO) – walka o pasy WBO, WBA, IBF i IBO
waga ciężka: Alexander Povetkin (35-2, 24 KO) vs. Michael Hunter (18-1, 12 KO)  – eliminator do walki o pas WBA
waga ciężka: Dillian Whyte (26-1, 18 KO) vs. Mariusz Wach (35-5, 19 KO)
waga ciężka: Filip Hrgovic (9-0, 7 KO) vs. Eric Molina (27-5, 19 KO) – walka o pas WBC International
waga ciężka: Mahammadrasul Majidov (1-0, 1 KO) vs. Tom Little (10-7, 3 KO)waga super średnia: Diego Pacheco (7-0, 6 KO) vs. Selemani Saidi (20-15-5, 15 KO)
waga super kogucia: Ivan Price (0-0) vs. Swedi Mohamed (12-6-2, 3 KO)

Informacje o transmisji gali:

sobota, 7 grudnia

17:55 (od walki Hrgovic vs. Molina)

21:35 (tylko walka wieczoru)

  • TVP 1