„Jacare” Souza vs. Derek Brunson na UFC Fight Night 125 w Belem? Brazylijczyk już sie zgodził

Sklasyfikowany obecnie na 5. miejscu rankingu UFC RonaldoJacare” Souza (24-5, 1 N/C) poinformował na swoim profilu na Twitterze o propozycji kolejnej walki dla organizacji UFC.  Brazylijczykowi zaoferowano pojedynek w jego rodzinnym kraju, a konkretnie na gali UFC Fight Night 125 w Belem. Gala ta ma odbyć sie 3 lutego. Jego rywalem ma być siódmy w rankingu Derek Brunson (18-5). „Jacare” zaakceptował pojedynek, obecnie czeka na decyzję przeciwnika.

Souza to był mistrz kategorii średniej organizacji Strikeforce. W UFC stoczył 9 walk, przegrywając tylko dwukrotnie, na dodatek z czołowymi zawodnikami tej dywizji: Yoelem Romero (12-2) oraz, w ostatnim pojedynku na UFC on FOX 24 z aktualnym mistrzem tymczasowym Robertem Whittakerem (19-4).

Brunson również zaliczył porażkę z obecnym tymczasowym czempionem kategorii średniej UFC. W kolejnej walce musiał uznać natomiast wyższość Andersona Silvy (34-8, 1 N/C). Ostatnie dwa pojedynki jednak wygrał, pokonując m.in Lyoto Machidę (22-8) w walce wieczoru UFC Fight Night 119.

Jeżeli Brunson zaakceptuje warunki będzie to drugi pojedynek obu zawodników. Poprzednio na gali Strikeforce: Rousey vs. Kaufman w sierpniu 2012 r. „Jacare” znokautował Brunsona już w 41. sekundzie pojedynku.