MMA PLKSWIzu Ugonoh przed debiutem w KSW: Traktuję to wszystko jako sport, a nie tylko show

Izu Ugonoh przed debiutem w KSW: Traktuję to wszystko jako sport, a nie tylko show

Foto: Polska Times

Były już pięściarz Izu Ugonoh stał się jednym z najnowszych nabytków Federacji KSW. Jak były bokser poradzi sobie w nowej dyscypline.

W zeszłym miesiącu współwłaściciel największej polskiej organizacji MMA potwierdził angaż Ugonoha. O jego potencjalnych walkach w formule MMA mówiło się już jednak od dłuższego czasu.

Pięściarz w rozmowie z Bogusławem Soleckim podczas live na Instagramie TVP Sport odniósł się do kwestii swego debiutu w KSW.

“Chcę, żeby wszystko stało się już oficjalne. Od pewnego czasu trenuję i przestawiam się na nową dyscyplinę. Czekam jeszcze na konkrety, kiedy i z kim będę walczył. Nie interesuję się na razie tym, z kim mogę się zmierzyć. Na pewno nie można zestawić mnie z kimś tylko po to, żeby walka była atrakcyjna medialna. Traktuję to wszystko jako sport, a nie tylko show. Muszę mieć rywala na zbliżonym poziomie.”

Po raz ostatni Ugonoh pojawił się w ringu w lipcu zeszłego roku. Wtedy to polski pięściarz nigeryjskiego pochodzenia nie zaprezentował się z najlepszej strony i dość niespodziewanie został znokautowany przez Łukasza Różańskiego. Kilka dni później Ugonoh poinformował zaś o zakończeniu kariery w boksie.

Więcej fragmentów rozmowy dostępnych na sport.tvp.pl.