Izu Ugonoh przechodzi do MMA? Szef KSW komentuje!

Foto: Izu Ugonoh Facebook
Foto: Izu Ugonoh Facebook

Jak udało się dowiedzieć naszemu redaktorowi naczelnemu Dominikowi Woźniakowi, Izu Ugonoh szykuje się do startów w MMA!

Polski pięściarz nigeryjskiego pochodzenia ostatnią walkę w boksie stoczył w lipcu tego roku. W walce wieczoru gali Knockout Boxing Night 7 w Rzeszowie znokautował go Łukasz Różański. Niedługo potem Izu zakomunikował fanom, że kończy z boksem.

Ugonoh nie zamierza się jednak rozstawać ze sportami walki. Dużą przyjemność sprawia mu trenowanie innych ludzi, sam również chce również jeszcze poczuć sportową rywalizację. Będąc gościem magazynu “W Ringu” mówił m.in o treningach kickbokserskich jak i o tym, iż rozważa występy w MMA.

Jakiś czas temu w rozmowie ze Sport.pl Martin Lewandowski przyznał, że od kilku był już zainteresowany zaangażowaniem Ugonoha.

“Z Izu jest podobna sytuacja, co z Arturem Szpilką. Rozmawialiśmy już poważnie o MMA kilka lat temu, ale wówczas Izu wciąż miał duże ambicje bokserskie. Ugonoh w KSW? To temat, który warto przemyśleć. Wpierw jednak Izu musi sobie odpowiedzieć na pytanie: co chce w życiu robić. Na pewno mam rękę na pulsie.”

Dzisiaj udało nam się zapytać Martina ponownie o sytuacje Izu w KSW:

Znamy się z Izu już jakiś czas i nie jest tajemnica, że jesteśmy nim zainteresowani….Ale wrócimy do tematu po KSW 51.

Czy oznacza to, że Izu zobaczymy już na grudniowej gali KSW 52? A może na debiut pięściarza przyjdzie nam poczekać do 2020 roku?