MMA PLUFCIsrael Adesanya vs. Alex Pereira na UFC 281. Wielki rewanż w Madison Square Garden!

Israel Adesanya vs. Alex Pereira na UFC 281. Wielki rewanż w Madison Square Garden!

Poznaliśmy walkę wieczoru gali UFC 281, która już w listopadzie odbędzie się w legendarnej Madison Square Garden. Będzie to pojedynek o pas wagi średniej.

Israel Adesanya vs. Alex Pereira
Foto: UFC

12 listopada rękawice w oktagonie skrzyżują Israel Adesanya (23-1) i Alex Pereira (6-1).

Zestawienie jest o tyle ekscytujące, iż zawodnicy ci mierzyli się już ze sobą, jednakże na zasadach kickboxingu w organizacji GLORY. I to nawet dwukrotnie. Na gali Glory of Heroes w 2016 roku jednogłośną decyzją wygrał Pereira. Rok później Brazylijczyk ponownie okazał się lepszy czyniąc to w jeszcze bardziej spektakularny sposób. “Poatan” do dziś pozostaje jedynym, który znokautował aktualnego mistrza wagi średniej.

Dla Adesanyi będzie to już szósta obrona pasa kategorii średniej. Fantastyczną serię zwycięstw i nieskazitelny rekord w formule MMA popsuł mu nie kto inny jak Jan Błachowicz. Polak wygrał z Nigeryjczykiem w starciu o pas wagi półciężkiej. Od tego czasu “The Last Stylebender” wygrał trzy kolejne pojedynki – z Marvinem Vettorim, Robertem Whittakerem i Jaredem Cannonierem. Wszystkie te pojedynki Adesnaya wygrywał po jednogłośnych decyzjach.

Pereira to były mistrz GLORY zarówno w wadze średniej jak i półciężkiej. Mimo iż skupiał się głównie na kickboxingu stoczył również kilka pojedynków w MMA. W ostatnim czasie poświęcił się całkowicie mieszanym sztukom walki i błyskawicznie odniósł spory sukces. Trzy kolejne zwycięstwa w UFC dały mu szansę walki o pas. W swoim ostatnim pojedynku Brazylijczyk znokautował Seana Stricklanda.

Zobacz także:

Roberto Soldić kończy przygodę w KSW! Piękne słowa Chorwata na pożegnanie po polsku!

Roberto Soldić już wybrał! Na pewno nie wiąże przyszłości z organizacją KSW, w której to dojrzał jako zawodnik MMA. Wybrał nietypowy kierunek, o którym wspominaliśmy na naszym portalu.

Mansur Azhiev ogłosił zakończenie kariery MMA!

Takiej wiadomości w poniedziałkowy wieczór nikt się nie spodziewał. Mansur Azhiev ni stąd ni z owąd ogłosił zakończenie kariery MMA. Zawodnik WCA Fight Team dodał post na Instagramie, w którym po krótce wyjaśnił swoją decyzję.

Niepokonany Patryk Likus zmierzy się z Pascalem Hintzenem na gali KSW 73

Niepokonany Patryk Likus (2-0, 1 KO) powróci do klatki KSW, by zmierzyć się w niej z Pascalem Hintzenem (7-1, 5 Sub). Do starcia w wadze piórkowej dojdzie podczas gali KSW 73, która odbędzie się 20 sierpnia w hali COS TORWAR w Warszawie.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis