Israel Adesanya po UFC 236: Byłem gotów umrzeć, więc byłem też gotów zabić

Nowy tymczasowy mistrz wagi średniej UFC Israel Adesanya (17-0) twierdzi, że był gotów zrobić wszystko, by pokonać przed czasem Kelvina Gasteluma (16-4, N/C) na minionej gali UFC 236 w Atlancie.

Ostatecznie Nigeryjczyk po fantastycznym boju pokonał Amerykanina decyzją sędziów, ale jak sam twierdzi, robił wszystko, by wygrać to starcie przed czasem:

„Chciałem skończyć tę walkę przed czasem. Byłem gotów umrzeć tam, więc byłem też gotów zabić.”

Adesanya odniósł się także do końcówki z czwartej rundy, kiedy to Gastelum był bliski znokautowania go, ale Nigeryjczyk przetrwał napór Amerykanina, a raczej uratował go błąd Gasteluma, który zamiast okładać rywala, zanurkował po jego nogi szukając obalenia:

„Wiem dlaczego ludzie pękają i odpuszczają. Wielu ludzi jest słabych psychicznie i kiedy dochodzą do tego punktu to odpuszczają. Chcą uciec. Wiem, że próbował to zrobić też mi. Robił wszystko, by mnie skończyć, ale odpuścił. Zniechęcił się.

To wszystko to było jak z jakiegoś filmy. Pokonywałem przeciwności losu, a potem na końcu walki, w piątej rundzie kilka razy go mocno trafiłem. Chciałem bardzo skończyć tę walkę przed czasem. Robiłem wszystko.”