MMA PLIsrael AdesanyaIsrael Adesanya komentuje debiut w UFC swojego odwiecznego rywala! Dojdzie do wielkiego rewanżu?

Israel Adesanya komentuje debiut w UFC swojego odwiecznego rywala! Dojdzie do wielkiego rewanżu?

Mistrz UFC w kategorii średniej Israel Adesanya (21-1) wyraził swoją opinię o debiucie swojego byłego rywala, gdy jeszcze walczył w kickboxingu Alexa Pereiry (4-1)

W ubiegły weekend miała miejsce gala UFC 268 w legendarnym Madison Square Garden. Podczas niej swój debiut w federacji Dany White’a miał utytułowany kickboxer Alex Pereira. Był on podwójnym mistrzem Glory. W oktagonie UFC zmierzył się z Grekiem Andreasem Michailidisem, którego znokautował niezwykle efektownym latającym kolanem w drugiej rundzie walki.

Warto wspomnieć, że Brazylijczyk w kickboxingu pokonał aktualnego mistrza dywizji do 84 kg UFC Israela Adesanye. “The Last Stylebender” wypowiedział się na swoim kanale na Youtube na temat debiutu swojego byłego rywala oraz o potencjalną walkę z nim.

“Dobra robota Pereira, to było niezłe”.

-To była walka podobna do mojej z Brunsonem – rywal starał się znaleźć sposób żeby go obalić, bo był przestraszony jego stójki. Wiedział, że będzie próbował obalać. Wystrzelił w dobrym momencie kolanem. Bang, to tyle. Myślałem, że zrobi to przy próbie obalenia, ale nie sądziłem, że poleci w jego stronę.

W tym wszystkim Israel nie wykluczył potencjalnej walki z “Poatanem” w UFC.

Rozmawialiśmy o tym kilka dni temu. Potrzebujemy czegoś nowego. Szczególnie jeśli wygram drugi raz z tymi samymi rywalami. Dobra robota Pereira, to było niezłe. Jedno co zauważyłem to to, że wszyscy cały czas trzymają się tej jego wygranej ze mną. Mam nadzieję, że będzie mu dobrze szło. Mam nadzieję, że przedrze się przez ranking. Za kilka walk mam nadzieję, że się zobaczymy. Pokażą ci nokaut, ale nie pokażą co działo się przed nim. Naruszyłem go, ale biłem tylko rękoma, bo byłem przeniknięty myślami innych ludzi. Byłem wtedy młodszy, teraz mi to nie grozi. Teraz jest inaczej. Co cię nie zabiję to cię wzmocni.

Co ciekawe Alex Pereira Jest jedynym w historii sportów walki zawodnikiem, któremu udało się znokautować “The Last Stylebendera”. Dokonał tego na gali Glory of Heroes 7 w marcu 2017 roku. Warto dodać, że 21 z 33 wygranych w kickboxingu zwyciężał przez KO/TKO.

Z kolei Adesanya będzie bronic swojego mistrzostwa w starciu z Robertem Whittakerem. Walka ta ma się odbyć na początku 2022 roku.

Zobacz także:

Nie będzie walki Najman kontra Murański! Znamy nowego rywala Jacka?

Wygląda na to, że Marcin Najman nie będzie rywalem Jacka Murańskiego w debiucie, który nastąpi dwudziestego dziewiątego stycznia w Arenie Gliwice. Będzie to walka wieczoru drugiej edycji Elite Fighters. Udało nam się ustalić kto w tej sytuacji może być zastępstwem.

Conor McGregor komentuje debiut irlandzkiego prospekta w UFC!

W nocy z soboty na niedzielę miała miejsce gala UFC 268, na której Ian Garry zaliczył spektaklularny debiut. Conor McGregor nie mógł pozostać obojętny wobec tego.