MMA PLIsrael AdesanyaIsrael Adesanya gwarantuje przed walką z Błachowiczem: On mnie nie dotknie!

Israel Adesanya gwarantuje przed walką z Błachowiczem: On mnie nie dotknie!

Foto: UFC.com

Już 6 marca, Jan Błachowicz stanie przed jednym z największych wyzwań w swojej karierze. W walce wieczoru gali UFC 259 polski mistrz zmierzy się z Israelem Adesanyą.

Takie pojedynki nie zdarzają się często. W najbliższą sobotę w klatce UFC dojdzie do starcia mistrza kategorii półciężkiej z mistrzem dywizji średniej. Dla Nigeryjczyka będzie to więc szansa na powtórzenie sukcesu Conora McGregora, czyli sięgnięcie po tytuł mistrzowski dwóch kategorii wagowych największej organizacji MMA na świecie.

The Last Stylebender jest bardzo pewny siebie przed nadchodzącym pojedynkiem.

Nie trafi mnie w tej walce, taki jest mój plan, nie trafi mnie, tak jak w walce z Costą. On mnie nie trafiał, nie pozwoliłem mu nawet dotknąć swojej twarzy. Tym razem będzie to wyglądać tak samo.

Mimo bardzo jasnego zdania na temat rozkładu szans w walce z polskim mistrzem, Adesanya zwraca uwagę kibicom, aby nie lekceważyli umiejętności Błachowicza.

Tym razem jest to błąd. Nie powinni lekceważyć Jana. Spójrz na ja rekord. Przegrywał walki, miał zostać zwolniony z UFC i potem wszystko zmienił i dostosował swoją grę i został mistrzem. Nie możesz lekceważyć takich gości jak on.

Zdaniem wielu ekspertów to Adesanya jest faworytem w walce z Polakiem. Podobnie wskazują kursy bukmacherów. Trzeba jednak pamiętać, że w większości swoich ostatnich pojedynków, to Polak był uważany za underdoga. Niewątpliwym atutem Nigeryjczyka będzie jego ruchliwość. Po stornie Polaka stoją z kolej lepsze umiejętności stójkowe i parterowa oraz legendarna polska siła. O tym co przeważy dowiemy się już w najbliższą sobotę.

Zobacz także:

Dana White o emeryturze Chimaeva: Napisał to w emocjach, wróci i zawalczy w lipcu!

Dana White wypowiedział się o ogłoszonej emeryturze Khamzata Chimaeva. Szef największej organizacji MMA na świecie wydaje się nie przejmować wpisem 26-letniego Borza.