MMA PLUFCIslam Makhachev vs. Rafael dos Anjos na UFC 267

Islam Makhachev vs. Rafael dos Anjos na UFC 267

Foto: UFC

Interesujące starcie w czołówce kategorii lekkiej dodano do rozpiski gali UFC 267, która odbędzie się 30 października tego roku. W oktagonie zmierzą się Islam Makhachev (20-1) i Rafael dos Anjos (30-13).

Obie strony zgodziły się na walkę. UFC wciąż nie ogłosiło lokalizacji gali, ale wiele wskazuje na to, że będzie to Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Jak przyznał dos Anjos w rozmowie z ESPN, dążył on do starcia z Dagestańczykiem na dystansie 5 rund. Ostatecznie będzie to jednak pojedynek 3-rundowy na gali, której przewodzić będzie obrona pasa mistrzowskiego przez Jana Błachowicza.

Makhachev ostatniej porażki doznał w 2015 roku. Od tego czasu wygrał osiem kolejnych walk. Dagestańczyk w bieżącym roku odniósł już dwa zwycięstwa. Przed czasem pokonał Drew Dobera, a kilka tygodni temu również Thiago Moisesa.

Dos Anjos w latach 2015-2016 był już mistrzem kategorii lekkiej. W ostatnich latach próbował swoich sił w wadze półśredniej, gdzie po początkowych sukcesach odniósł jednak kilka porażek. Do limitu 155 funtów wrócił zaś w listopadzie zeszłego roku, kiedy niejednogłośną decyzją pokonał Paula Feldera.

W przeszłości już dwukrotnie próbowano zestawić Brazylijczyka i Dagestańczyka. Za pierwszym razem dos Anjos otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Z kolei później urazu doznał Makhachev.

Obecnie w rankingu kategorii lekkiej Makhachev jest piąty, zaś dos Anjos siódmy. Zwycięstwo w tym pojedynku przybliży więc jednego z nich do walki o pas.

Zobacz także:

Kowalkiewicz o decyzji Justyny Haby: To oznacza, że po prostu się do MMA nie nadaje!

Karolina Kowalkiewicz (12-6) już siódmego sierpnia wraca do klatki UFC. Polak przed wylotem do Stanów Zjednoczonych została zapytana o ostatnią decyzję Justyny Haby (3-1), która postanowiła, że zakończy karierę.

Mistrz świata poza zasięgiem. Tadeusz Michalik zawalczy o brąz na Igrzyskach!

Tadeusz Michalik nie zostanie mistrzem olimpijskim w zapasach. Polak wciąż może jednak zdobyć medal w Tokio.