MMA PLUFCIslam Makhachev vs Beneil Dariush walką wieczoru gali UFC w lutym! Wygrany dostanie starcie o pas?

Islam Makhachev vs Beneil Dariush walką wieczoru gali UFC w lutym! Wygrany dostanie starcie o pas?

Pojedynek na szczycie pretendentów w wadze lekkiej Islam Makhachev vs Beneil Dariush został walką wieczoru gali UFC, która odbędzie się w lutym 2022 roku.

Konkretną datą tego starcia jest 26 lutego przyszłego roku. Pojedynek ten będzie pięciorundowym main eventem całej imprezy. Wygrany natomiast bardzo zbliży się do walki o pas mistrzowski wagi lekkiej.

Islam Makhachev vs Beneil Dariush walką wieczoru gali UFC w lutym! Wygrany dostanie starcie o pas?

Makhachev w UFC przegrał tylko raz. Było to w 2015 roku, kiedy to znokautował go Adriano Martins. Ta porażka jest jedyną przegraną Rosjanina w zawodowej karierze. Jak dotąd wygrał on 20 pojedynków, a aktualnie ma serię dziewięciu wygranych z rzędu. Ostatnimi “ofiarami” Rosjanina byli: Dan Hooker, Thiago Moises i Drew Dober.

Beneil Dariush także ma świetną serię w oktagonie UFC. Amerykanin wygrał siedem ostatnich walk, w których pokonywał bardzo mocne nazwiska jak Tony Ferguson czy Diego Ferreira, który w najbliższej walce zmierzy się z Mateuszem Gamrotem.

Nieoficjalnie mówi się, że starcie Makhachev vs Dariush to eliminator do walki o pas mistrzowski wagi lekkiej UFC.

Zobacz także:

FEN 37 – wyniki

Organizacja Fight Exclusieve Night przygotowała najmocniejszą rozpiskę w swojej historii. Czekają nas m.in. aż cztery mistrzowskie walki, w których zobaczymy takich zawodników jak Mateusz Rębecki, Dominik Zadora, Szymon Bajor czy Cezary Oleksiejczuk.

“Zaleś” składa kondolencje rodzinie po tragicznej śmierci Artura Walczaka! Widzieliście?

To smutny dzień w świecie polskich sportów walki. Po ponad miesięcznej walce o życie, Artur Walczak odszedł w szpitalu.

The War 3: Takiego wywiadu po gali w Polsce jeszcze nie było! ”Z podwórka jestem ku**a! [WIDEO] Co wy na to?

Jesteśmy po trzeciej edycji The War, która dostarczyła dużo emocji. Pojedynki na gołe pięści jak zawsze należały do krwawych i twardych. Jeden z uczestników zaskoczył nawet dziennikarza swoimi emocjami i wypowiedzią w klatce. Takiego wywiadu jeszcze po gali w Polsce nie było.