MMA PLUFCIon Cutelaba vs. Ovince Saint Preux na gali UFC 25 kwietnia

Ion Cutelaba vs. Ovince Saint Preux na gali UFC 25 kwietnia

Foto: The Sun

To, że Iona Cutelaby nie ma w karcie walk gali UFC 249, gdzie pierwotnie miał się znaleźć, to nie oznacza, że Mołdawianin w kwietniu nie wystąpi w oktagonie. “Hulk” zawalczy tydzień później.

Ion Cutelaba i jego najbliższy przeciwnik Ovince St. Preux zgodzili się stoczyć pojedynek na gali UFC Fight Night, która odbędzie się 25 kwietnia. Miejsce tego wydarzenia jest jednak ukrywane i nie zostanie na razie oficjalnie potwierdzone.

Pierwotnie Cutelaba 18 kwietnia miał zmierzyć się w rewanżowym starciu z Magomedem Ankalaevem na gali UFC 249, a OSP miał skrzyżować rękawice z Shamilem Gamzatovem na UFC Lincoln tydzień później. Ze względów na kłopoty Rosjan z transportem do Stanów Zjednoczonych z powodu pandemii COVID-19, UFC zdecydowało się na roszady w zestawieniach.

Cutelaba w swojej ostatniej walce przegrał przez TKO z Ankalaevem, ale porażka ta przyszła w skandalicznych okolicznościach, bowiem Mołdawianin udawał naruszenie przez przeciwnika, by w odpowiednim momencie go skontrować, ale na to naruszenie nabrał się też sędzia, który przerwał pojedynek.

St. Preux do oktagonu wejdzie natomiast po poddaniu we wrześniu zeszłego roku Michała Oleksiejczuka. Polak był ofiarą firmowej techniki OSP – von flue choke.