MMA PLKSWImponująca postawa zawodnika KSW z Rumunii! Udzielił wywiadu… po polsku!

Imponująca postawa zawodnika KSW z Rumunii! Udzielił wywiadu… po polsku!

Polska język trudna język? Nie dla Iona Sudru! Zawodnik KSW dwa lata temu zadebiutował w polskiej organizacji, od tamtego czasu trenuje w naszym kraju i w tak krótkim czasie nauczył się porozumiewać po polsku. Dwa dni przed KSW 73 udzielił wywiadu w naszym ojczystym języku.

Rumun zaskoczył na spotkaniu prasowym przed KSW 73. Poprosił dziennikarzy, aby przeprowadzili wywiad po polsku. Trzeba przyznać, że Surdu naprawdę ma bogaty zasób naszego języka jak na niecałe 2 lata nauki.

Ion obecnie trenuje w Ankos MMA Poznań pod okiem Andrzeja Kościelskiego. Przygodę w Polsce zaczął od szlifowania umiejętności w Shark Top Team Łódź, jednak przeniósł się do stolicy Wielkopolski przez pandemię, która mocno odbiła się na łódzkim klubie.

“Drakula” na KSW walczył dwa razy. Najpierw przez jednogłośną decyzję sędziów przegrał z Tomaszem Romanowskim a następnie piorunującym nokautem pokonał Kacpra Koziorzębskiego. Teraz miał zmierzyć się z Arturem Szczepaniakiem. Ten jednak doznał kontuzji i na jego miejsce wskoczył Krystian Bielski.

Poniżej pierwsze słowa Iona Surdu po polsku podczas wywiadu z mediami:

Szybko się uczę i chcę to zrobić. Na ostatniej gali mówiłem, że następny wywiad będzie po polsku. Także spróbujmy.

Zmienili mi rywala na 2 tygodnie przed walką. To nie jest dla mnie coś nowego. Pomagałem Piotrowi Kuberskiemu w przedostatniej walce. Walczył z nim, pomagałem mu i wiem co robi. Jeśli chcesz być najlepszy, to musisz robić cały czas. Jestem zmotywowany.

Ja za bardzo nie reaguję na takie rzeczy. Skupiam się na sobie, chcę być najlepszy. Jeśli chcę być mistrzem, to muszę wygrać ze wszystkimi. Niezależnie czy to walka o pas czy bez pasa.

Cały wywiad z Ionem Surdu dostępny poniżej:

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis