MMA PLUFCIlir Latifi po znokautowaniu OSP na UFC w Orlando: Chcę walki o pas mistrzowski

Ilir Latifi po znokautowaniu OSP na UFC w Orlando: Chcę walki o pas mistrzowski

34-letni Szwed, Ilir Latifi (14-5, 1 N/C) na minionej gali UFC on FOX 28 w Orlando zaliczył niezwykle ważną wiktorię w swojej karierze, poddając w pierwszej rundzie Ovice’a St. Preux (22-11). 

Szwed, który notuje teraz serię pięciu zwycięstw w ostatnich sześciu walkach w rozmowie po UFC w Orlando przyznał, że czuje, iż zapracował sobie na walkę o pas mistrzowski wagi półciężkiej:

“Ta walka pozwoliła mi wskoczyć na kolejny poziom i nawet otrzymać walkę o pas mistrzowski. Przed starciem wszyscy mówili, że może to być pojedynek o miano pretendenta. Wygrałem ją w pierwszej rundzie i mam teraz pięć zwycięstw w sześciu moich ostatnich walkach, a trzy z nich zakończyłem w pierwszej rundzie. Mocno pracowałem. Nie wszyscy głośno krzyczą o walkach o pas, bo niektórzy z nas ciężko na to pracują i ludzie to dostrzegają.

OSP to świetny zawodnik, jest niezwykle doświadczony. Ma za sobą świetne walki. Stoczył nawet pięciorundowy pojedynek z Jonem Jonesem. Ludzie nie mogą o tym zapomnieć. Biorąc tę walkę przygotowywałem się do niej bardzo mocno i wiedziałem, że będzie to wielkie wyzwanie. Wiedziałem też, że ludzie wątpią we mnie, ale razem z moją drużyną wierzyłem w swoje umiejętności. Wiedziałem, że wygrana jest bardzo możliwa.”

Czy Waszym zdaniem Ilir Latifi zasługuje na walkę o pas mistrzowski UFC?