MMA PLBoksIle zarabiają “chłopaki do bicia” w boksie? Andrzej Kostyra podaje kwoty!

Ile zarabiają “chłopaki do bicia” w boksie? Andrzej Kostyra podaje kwoty!

Foto: Twitter/ Marcin Najman

Popularny dziennikarz sportowy Andrzej Kostyra poruszył kontrowersyjny temat wynagrodzeń i wyliczył ile zarabiają tak zwani “chłopaki do bicia” w boksie. Dziennikarz w kilku przypadkach podał konkretne kwoty!

Artykuł ukazał się na łamach polsatsport.pl i do sprawdzenia w całości znajduje się -> TUTAJ.

Ile zarabiają “chłopaki do bicia” w boksie? Andrzej Kostyra podaje kwoty!

Andrzej Kostyra niektórych pięściarzy, którzy wychodzą do ringu ze świadomością przegranej nazywa wprost – puszkami soku pomidorowego.

Problem jednak polega na tym, że te “puszki soku pomidorowego” potrafią zarobić dobre pieniądze za swoją z góry przegraną walkę.

Poniżej fragment artykułu dziennikarza:

“Bum to taki bokserski menel, który nic nie umie (albo niewiele). Wystawiają go do walki, gdzie wiadomo że dostanie łomot. Najbardziej znani jacy pojawili się na polskim rynku to Ozcan Cetinkaya (dostał lanie od Łukasza Różańskiego) i Laszlo Fekete, który skompromitował się w walce z Sergiejem Werwejko w Wieliczce. To byli bokserzy, ale tylko z nazwy. W rzeczywistości to były puszki soku pomidorowego do obicia. Nie do wiary, ale za sprowadzenie takiej puszki soku pomidorowego trzeba było zapłacić prawie 3 tys euro (Fekete).

Ile zarabiają tacy „czeladnicy”? To zależy od rangi gali, liczby rund, czy gala jest telewizyjna… Przeciętnie to 2000-2500 funtów (10 000 – 15 000 złotych). Niby niewiele, ale jeśli pomnożyć to przez kilkanaście występów rocznie (przykładowo w 2019 roku Fidoe walczył 10 razy, w 2018 – 12 razy) to wychodzą niezłe sumy.

W Polsce też są tacy czeladnicy. Najbardziej znani to Daniel Urbański, który 14 lat temu stawiał opór samemu Gołowkinowi, a ostatnio przegrał 18 walk z rzędu. Inny journeyman Damian Ławniczak też jest ceniony, głównie walczy na Wyspach Brytyjskich. Wygrał tylko 5 walk, 2 zremisował, 29 przegrał (ale tylko 5 przed czasem). Tacy jak oni zarabiają (jeśli jadą za granicę) po około 200-300 funtów za rundę.

Są oczywiście bardziej „luksusowi” czeladnicy. Do takich można chyba zaliczyć walecznego Bartka Grafkę (22-38-4). Jego stawka za granicą to średnio 6 tysięcy euro za walkę, w kraju oczywiście mniej.”

Zachęcamy do sprawdzenia całego artykułu dziennikarza.

Zobacz także:

GROMDA 4 – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

Już w najbliższy piątek odbędzie się czwarta gala GROMDA. Podczas niej zobaczymy kolejne pojedynki na gołe pięści, zarówno w ramach turnieju jak i tzw. superfightach.

Frank Mir idzie do boksu! Zmierzy się z byłym mistrzem WBA, WBC, IBF i IBO!

Frank Mir idzie do boksu! Były dwukrotny mistrz wagi ciężkiej organizacji UFC ogłosił w czwartek swoją kolejną walkę. Będzie to bardzo zaskakujące zestawienie!

Kim jest Kamila Wybrańczyk? Przeciwniczka Zusje na FAME MMA 9!

Już szóstego marca dojdzie do wyczekiwanego debiutu Kamili Wybrańczyk. Narzeczona Artura Szpilki zadebiutuje w mieszanych sztukach walki na FAME MMA 9. Przeciwniczką jej będzie Kamila ”Zusje” Smogulecka.