MMA PLCiekawostkiIle sterydów biorą zawodnicy MMA? [WIDEO]

Ile sterydów biorą zawodnicy MMA? [WIDEO]

Foto: Bloody Elbow
Foto: Bloody Elbow

Zastanawiał się ktoś kiedyś ile sterydów biorą zawodnicy MMA? Kto bierze dopig? Czym właściwie jest ten doping i komu on przeszkadza? Łukasz w odcinku obali wszystkie mity dotyczące dopingu oraz przedstawi szczegółowo o co chodzi w tym “procederze”.

Nie istnieje coś takiego jak w pełni czysty sport wolny od dopingu. To raczej utopia, świat idealny, którego nigdy nie doczekamy. Zawsze znajdzie się jakiś zawodnik który wybierze drogę na skróty, który pomyśli że to wszystko po to, żeby zwyciężać. A cel jak mawiał Kardynał Richelieu “uświęca środki”, również te niedozwolone i dopingujące zwłaszcza w dyscyplinach, w których liczy się przede wszystkim siła, mięśnie i wytrzymałość. W dzisiejszym materiale parę słów o dopingu.

Doping wydolnościowy sztucznie podnosi wydolność fizyczną oraz psychiczną metodami wykraczającymi poza trening naturalny i co najważniejsze doping jest często szkodliwy dla zdrowia, doprowadzić może do kalectwa a nawet śmierci. Sam doping możemy podzielić na dwa sposoby… więcej w materiale poniżej: