Zarabiaj na konopiach
 
 
MMA PLCiekawostkiIle kosztuje diagnostyka urazów zawodnika po walce w MMA? Lekarz podaje stawkę!

Ile kosztuje diagnostyka urazów zawodnika po walce w MMA? Lekarz podaje stawkę!

W ostatnim programie Oktagon Live na Kanale Sportowym prowadzący dziennikarz Maciej Turski gościł doktora Michała Michalika z kliniki MML, który powiedział ile kosztuje diagnostyka urazów zawodnika po walce w MMA.

Ile kosztuje diagnostyka

Przyczynkiem do zaproszenia doktora Michalika do programu było starcie Mateusza Makarowskiego z Krystianem Blezieniem na gali MMA Attack 4, które obaj zawodnicy zakończyli z poważnymi obrażeniami głowy:

Ile kosztuje diagnostyka urazów zawodnika po walce w MMA? Lekarz podaje stawkę!

Dr Michalik tak wyjaśnił kwestię kosztów diagnostyki zawodników mieszanych sztuk walki:

“To wszystko to są oczywiście koszty. Ale też każdy zawodnik, który się do nas zgłasza, ma zawsze robione to samo. To nie jest tak, że ten kto jest mniej znaczącym nazwiskiem to ma mniej wykonywanych badań, a ten, kto ma bardziej rozpoznawalne nazwisko w MMA ma poszerzone badania. Wszyscy mają robione to samo. Ale odpowiadając już konkretnie na pytanie. Taka diagnostyka to są koszty. Typowa tomografia komputerowa, czyli taka, którą my wykonujemy, czyli w rejonie głowy i szyi, czyli taki pełen trójwymiar to jest rząd wielkości około 350-400 złotych. Badania endoskopowe, przepływy nosowe, dynamometria plus konsultacje, w zależności od tego czy jest to konsultacja z zakresu chirurgii głowy i szyi, laryngologii, okulistyki czy neurologii, to wszystko, to trzeba przyjąć taki pakiet w granicach 1500-2000 złotych, żeby móc zmierzyć się z tym problemem i spróbować postawić wstępną diagnozę u takiego zawodnika.”

Przypominamy, że podana kwota to cena za samą diagnostykę, a do tego dochodzi później konkretne leczenie.

Cały program do obejrzenia poniżej:

Zobacz także:

Popek: Murańscy? Jak zjedzą g**no łyżeczką do tortu, to się zgodzę! [WIDEO]

Popek pojawił się na wczorajszej drugiej konferencji PRIME SHOW MMA 3. To nie był przypadek, ponieważ został ogłoszony jego debiut w kolejnej freakowej organizacji. Popularny raper wystąpi w main evencie następnej edycji, a jego przeciwnikiem na zasadach boksu będzie Kasjusz ”Don Kasjo” Życiński. Popek w rozmowie z mediami wypowiedział się też o potencjalnej walce z Murańskimi.

Zawodnik MMA w Ninja Warrior z ważnym przesłaniem: Dzieciaki się rozwijają, nie przejmują głupotami! Widzieliście?

Paweł Żygliński pojawił się w ostatnim odcinku ”Ninja Warrior” na kanale Polsatu. Zawodnik MMA przed i po swoim starciu miał ważne przesłanie. Żygliński apelował, że program musi cały czas być pokazywany, ponieważ inspiruje młodzież do ciężkiej pracy.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis