MMA PLNajnowszeBoksHughie Fury o walce z Wachem: Z takim rywalem nie można sobie pozwolić na najmniejszy błąd!

Hughie Fury o walce z Wachem: Z takim rywalem nie można sobie pozwolić na najmniejszy błąd!

Już w najbliższą sobotę dojdzie do wyczekiwanej gali bokserskiej w Londynie. W ringu zamelduje się nasz czołowy ciężki Mariusz Wach (36-6, 19 KO), którego czeka duże wyzwanie. ”Wiking” zmierzy się z zawodnikiem publiczności Hughie Furym (24-3, 14 KO).

Fury
Foto: Hughie Fury facebook

W walce wieczoru bronić tytułów wagi ciężkiej będzie Anthony Joshua (23-1, 21 KO). 30-latek w końcu zmierzy się z Kubratem Pulevem (28-1, 14 KO). Oczywiście Joshua jest zdecydowanym faworytem. Mistrz olimpijski w ostatniej walce odzyskał pasy. Anthony w Emiratach Arabskich na dystansie 12-rund pewnie wypunktował Andy Ruiza Jr (33-2, 22 KO).

Tuż przed walką wieczoru nie zabraknie jeszcze jednego polskiego akcentu! Nikodem Jeżewski (16-0-1, 9 KO) ryzykuje, aby spełnić swoje marzenie. Wojownik z Kościerzyny w ostatniej chwili zastąpi Krzysztofa Głowackiego, który wypadł po dodatnim teście na koronawirusa.

Fury o Wachu: Spodziewam się trudnej walki!

Hughie Fury (24-3, 14 KO) z dużym szacunkiem wypowiada się o Wachu przed ich sobotnim pojedynkiem. Brytyjczyk gwarantuje, że ma świadomość klasy przeciwnika, z którym będzie miał szansę skrzyżować rękawice.

Wach to twardy facet, który atakował mistrzostwo świata i był w ringu prawie z każdym, ale mam robotę do wykonania. Jestem gotowy i chcę pokazać w tym pojedynku na co naprawdę mnie stać. Wach wniesie do ringu siłę oraz warunki fizyczne, z takim zawodnikiem jak on nie można sobie pozwolić na najmniejszy błąd. Ale ja chciałem takich walk i takich przeciwników. Widziałem kilka jego startów, dokładnie go przeanalizowaliśmy i spodziewam się trudnej, choć zwycięskiej walki.

Były mistrz świata juniorów w boksie olimpijskim wspomina o swoich ciężkich przygotowaniach do najbliższego starcia. Fury podkreśla, że praktycznie zamieszkał na sali treningowej.

Mam ogromne doświadczenie i należę do światowej czołówki wagi ciężkiej. Spodziewam się wkrótce wyważyć drzwi do drugiej mistrzowskiej walki. A żeby spełnić swoje marzenia praktycznie zamieszkałem na sali treningowej. Popracowałem ostatnio nad pewnymi nowymi aspektami swojego rzemiosła, doskonaląc pewne elementy w swoim boksie. Na najwyższym poziomie chodzi o zachowanie cierpliwości i branie walk, które ci dają. Jeśli naprawdę wierzysz, że jesteś najlepszy, to bierzesz walki z każdym. A ja wierzę, że wkrótce będę najlepszy

Rozpiska gali w Londynie:
Ciężka: Anthony Joshua (23-1, 21 KO) vs Kubrat Pulev (28-1, 14 KO)
Cruiser: Lawrence Okolie (14-0, 11 KO) vs Nikodem Jeżewski (16-0-1, 9 KO)
Ciężka: Hughie Fury (24-3, 14 KO) vs Mariusz Wach (36-6, 19 KO)
Ciężka: Martin Bakole (15-1, 12 KO) vs Sergey Kuzmin (15-1, 11 KO)  
Super kogucia: Qais Ashfaq (8-1, 3 KO) vs Ashley Lane (14-9-2, 1 KO)

Zobacz także:

David Zawada poznał szczegóły następnego pojedynku! Będzie zwycięstwo?

David Zawada wraca do klatki największej organizacji na świecie. To będzie duże wyzwanie. David nie może doczekać się nastego starcia

Już w piątek wielki finał GROMDY! Jak typujecie?

Już w najbliższy piątek odbędzie się finał Gromdy. ”Tyson” czy ”Don Diego”? Fajerwerki gwarantowane!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis