MMA PLRIZIN FFHoriguchi wraca! Wielki rewanż na sylwestrowym RIZIN.26

Horiguchi wraca! Wielki rewanż na sylwestrowym RIZIN.26

RIZIN Fighting Federation na specjalnej konfrerencji ogłosiło tradycyjną galę, która odbędzie się 31 grudnia w Saitamie. W walce wieczoru RIZIN.26 zobaczymy rewanż między aktualnym mistrzem wagi koguciej Kaiem Asakurą a wracającym do akcji Kyojim Horiguchim.

Ostatni raz zawodnicy spotkali się w sierpniu 2019 w Nagoyi. Wówczas młodszy z braci znokautował niespodziewanie byłego pretendenta do pasa UFC. Szykowano rewanż już o pas wagi koguciej, ale Kyoji doznał kontuzji kolana i pojedynek w sylwestra będzie jego powrotem. Kai natomiast 31 grudnia przegrał w pojedynku o wakujący tytuł z Manelem Kape. Angolczyk poszedł jednak do UFC i Asakura miał okazję powalczyć o pas ponownie, tym razem z Hiromasą Ogikubo. Po zdobyciu mistrzostwa znokautował jeszcze weterana JMMA Shojiego Maruyamę. Jest to jak na razie jedyne zestawienie ogłoszone na 31 grudnia.

W tym roku nie odbędzie się gala “rozgrzewkowa” 29 grudnia, do czego organizacja nas zdążyła już przyzwyczaić. W zeszłym roku oficjalnie był to event Bellatora, ale w większości produkowany i zestawiany przez Japończyków. W 2020 z powodów problemów z COVID-19 mamy tylko jeden termin. Z dobrych wiadomości, na trybuny Super Areny wpuszczonych zostanie 10 tysięcy widzów, czyli oznaczałoby to, że zdjęto górny limit dla sportów innych niż piłka nożna i baseball. Dotychczas organizatorzy gal nie mogli zająć więcej niż 5000 miejsc dla obiektów na 10 tysięcy i więcej. Dla mniejszych hal obowiązywała zasada 50% pojemności.

Impreza będzie transmitowana w Fuji TV, a bilety na to wydarzenie mają są droższe niż zazwyczaj. Na rozpisce pojawić ma się 15 pojedynków. Szef RIZIN Nobuyuki Sakakibara nie wykluczył kickbokserskiej walki kobiet. Możemy się też spodziewać walki Ayaki Hamasaki o zwolniony przez Seo Hee Ham tytuł. Podjęte zostaną również starania, aby ściągnąć zwycięzcę zeszłorocznego GP w wadze lekkiej Tofiqa Musaeva.