MMA PLUFCHooker chętny na walkę z Fergusonem. Co na to Dana White?

Hooker chętny na walkę z Fergusonem. Co na to Dana White?

Foto: facebook.com/Dan Hooker
Foto: facebook.com/Dan Hooker

Dan Hooker (20-9) nie chce brać łatwych pojedynków. Nowozelandczyk zamierza stoczyć kolejną walkę z Tonym Fergusonem (25-4). Co na ten temat sądzi prezydent UFC – Dana White?

Hooker to jedna z najefektowniej walczących osób w wadze lekkiej UFC Choć nie zawsze 30-latek wychodzi zwycięsko ze starć, to jednak zazwyczaj zostawia on po sobie dobre wrażenie.

Tak było m.in. podczas jego ostatniej walki, gdzie “The Hangman” musiał uznać wyższość Dustina Poiriera (26-6, 1NC). Mimo porażki Nowozelandczyk postawił rywalowi twarde warunki, wciąż potwierdzając, że jest czołowym fighterem w kategorii do 70 kilogramów.

Hooker nie zamierza otrzymać teraz walki na przełamanie. Kolejny cel, jaki obrał sobie zawodnik z Auckland, to Tony Ferguson.

Cholera, to byłaby kolejna wojna. Umiem zauważyć, dlaczego fani i zwykli ludzie chcą tego starcia. Po prostu wiem, że byłaby to szalona walka. Wiem również, iż niezależnie od zwycięstwa lub porażki w takim pojedynku ponownie czeka mnie wyjazd do szpitala.

– stwierdził 30-latek, który zdaje sobie sprawę, jak trudna i ważna byłaby to dla niego potyczka.

Możesz w ten sposób całkowicie odwrócić swoją karierę zaledwie jedną walką. Nie mogę przegapić takiej szansy. Nie oznacza to, że walka z Tonym będzie łatwa. To będzie najtrudniejsza walka w dywizji, co budzi niepokój, Nie zamierzam jednak przed tym uciekać.

O potencjalne zorganizowanie starcia został zapytany Dana White. Prezydent UFC nie wyklucza takiego obrotu sytuacji.

Czy Hooker zawalczy z Fergusonem? Nie wiem, zobaczymy. Hooker świetnie zaprezentował się w swojej ostatniej walce. Wyglądał świetnie. Obecnie nie tworzę jednak pojedynków. Wciąż jestem na wyspie, robiąc, co do mnie należy.

Zobacz także:

To będą fajerwerki! Jak typujecie?

Starcie dwóch niepokonanych, a w stawce pas kategorii średniej. Israel Adesanya czy może potężnie zbudowany Paulo Costa.

Kto został nowym mistrzem wagi muszej w UFC?

Na minionej gali UFC naprzeciwko siebie stanęli Deiveson Figueiredo oraz Joseph Benavidez. Stawką starcia był pas mistrzowski wagi muszej.