Holly Holm vs. Raquel Pennington 2 na UFC 246 w Las Vegas

Foto: MMA Mania
Foto: MMA Mania

Do rewanżowego pojedynku czołowych zawodniczek kategorii koguciej ma dojść 18 stycznia na gali UFC 246 w Las Vegas. Zmierzyć mają się tam Holly Holm (12-5) i Raquel Pennington (10-7).

Informację o zestawieniu podał portal MMA Junkie.

Aktualnie Holm jest sklasyfikowana na 3. miejscu dywizji do 135 funtów. Jej najbliższa rywalka jest natomiast szósta.

Do walki miało dojść już w październiku na gali UFC 243 w Melbourne. “The Preacher Daughter” musiała się jednak wycofać ze względu na odniesioną kontuzję.

Pierwsza walka między tymi zawodniczkami odbyła się w lutym 2015 roku na gali UFC 184 w Los Angeles.  Holly Holm wygrała wtedy niejednogłośną decyzją. Sędziowie punktowali walkę następująco – 29-28, 28-29, 30-27.

Holm to była mistrzyni kategorii koguciej. Tytuł zdobyła po sensacyjnym nokaucie na ówczesnej dominatorce Rondzie Rousey. Łącznie “The Preacher Daughter” pięciokrotnie brała udział w walkach mistrzowskich, lecz poza  wspomnianym starciem z “Rowdy” w kolejnych musiała uznawać wyższość rywalek. Miało to miejsce zarówno w wadze koguciej jak i piórkowej. Ostatnią walkę Holm stoczyła w lipcu, kiedy to na UFC 239 znokautowała ją Amanda Nunes.

Przed szansą zdobycia pasa w maju ubiegłego roku stanęła też Pennington. Jej walkę z Nunes przerwano w piątej rundzie. “Rocky” po dwóch porażkach wróciła ostatnio na zwycięską ścieżkę. W lipcu na UFC on ESPN 4 pokonała ona Irene Aldanę niejednogłośną decyzją sędziowską.

W walce wieczoru gali UFC 246 w Las Vegas Conor McGregor zmierzy się z Donaldem Cerrone.