MMA PLUFCHolly Holm doceniona za 50 czystych testów antydopingowych

Holly Holm doceniona za 50 czystych testów antydopingowych

Była mistrzyni wagi koguciej UFC, Holly Holm (13-5) została pierwszą zawodniczką MMA, która została wyróżniona za 50 czystych testów antydopingowych przeprowadzonych przez Amerykańską Agencję Antydopingowa (USADA).

O wyróżnieniu Holm dowiedzieliśmy się na specjalnej prezentacji, która odbyła się w jej macierzystym klubie Jackson-Wink MMA, na której byli też obecni prezesi UFC ds. Zdrowia i Wydajności zawodników Jeff Novitzky i Donna Marcolini.

38-letnia Holm jest pierwszą zawodniczką UFC, która zgodnie z oczekiwaniami przeszła pięćdziesiąt testów antydopingowych. Kolejnymi zawodnikami czekającymi na podobne wyróżnienia są Daniel Cormier i Jose Aldo.

Holm jest poddawana testom antydopingowym od początku swojej przygody z UFC, czyli od 2015 roku. Za każdym razem jej testy okazywały się czyste. Jeff Novitzky na dodatek przyznał, że Holm oddała już do analizy swoją 51. próbkę.

“To dla mnie wieli zaszczyt i jestem wdzięczna za to wyróżnienie. Nigdy nie chciałam stosować wspomagaczy, ponieważ zawsze stawiałam na ciężką pracę, wolę walki i moją pasję. A to te czynniki są tym, na czym zawsze polegałam i to one pomagały mi odnosić zwycięstwa. To zawsze będzie dawało mi większą pewność siebie.” – skomentowała Holly Holm.