MMA PLBoksHitowa walka o dwa pasy. Manny Pacquiao vs. Errol Spence Jr. już w sierpniu!

Hitowa walka o dwa pasy. Manny Pacquiao vs. Errol Spence Jr. już w sierpniu!

Żywa legenda światowego boksu Manny Pacquiao (62-7-2, 39 KO) powraca do ringu po blisko dwóch latach i przerwy i to na jaką walkę! Rywalem Filipińczyka niepokonany Errol Spence Jr. (27-0, 21 KO). Stawką pojedynku będą posiadane przez Amerykanina pasy WBC i IBF w kategorii półśredniej.

Manny Pacquiao vs. Errol Spence Jr.
Foto: PBC

Do walki dojdzie 21 sierpnia w Las Vegas.

Pacquiao jako jedyny zawodnik w historii światowego boksu zdobywał pasy mistrza świata aż w ośmiu kategoriach wagowych. Pierwszy pas zdobył jeszcze przed ukończeniem 20. roku życia. W trakcie niezwykle długiej kariery pokonywał m.in. takich zawodników jak Oscar de la Hoya, Juan Manuel Marquez (łącznie cztery walki z Meksykaninem – dwa zwycięstwa, remis i porażka), Miguel Cotto czy Shane Mosley), W 2015 roku w końcu doszło do jego wyczekiwanej walki z Floydem Mayweatherem Jr, którą Amerykanin wygrał na punkty. Obecnie “PacMan” ma serię trzech zwycięstw. Po raz ostatni pojawił się w ringu w lipcu 2019 roku pokonując Keitha Turmana. Zwycięstwo to zapewniło mu pas WBA Super, który później odebrano mu ze względu na dłuższą nieaktywność.

Przeciwnikiem 42-letniego już pięściarza będzie prawdopodobnie jeden z najlepszych obecnie bokserów bez podziału na kategorie wagowe. Spence Jr. jak dotąd nie zaznał jeszcze goryczy porażki w zawodowej karierze. Amerykanin w 2017 roku zdobył pas IBF nokautując Kella Brooka. Po kilku obronach dołożył też pas WBC po wygranej nad Shawnem Porterem. W 2019 roku Spence Jr. miał poważny wypadek samochodowy. Po kilkunastu miesiącach powrócił do ringu i wypunktował Danny’ego Garcię. Amerykanin jest aż o 12 lat młodszy od swojego najbliższego rywala.

Zobacz także:

Babilon MMA 22 – wyniki

W Warszawie czeka nas gala Babilon MMA 22 transmitowana na antenach telewizji Polsat. W walce wieczoru zmierzą się Adrian Błeszyński i Piotr Wawrzyniak, ponadto w rozpisce m.in. Sylwester Kołecki.

Popularny strongman zadebiutuje w FAME MMA? Mówi się o walce z Popkiem!

To będzie nowy nabytek organizacji FAME MMA? Michał ”Boxdel” Baron w rozmowie z Real Pharm zdradził, że najprawdopodobniej są prowadzone negocjacje z Krzysztofem Radzikowskim. Wspomina się też już o potencjalnym rywalu w debiucie!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis