MMA PLHighleagueHigh League 5: Do-mi-na-cja! Damian Janikowski zapasami zmiażdżył Don Diego!

High League 5: Do-mi-na-cja! Damian Janikowski zapasami zmiażdżył Don Diego!

Za nami najbardziej sportowa walka całej gali High League 5. W klatce w Atlas Arenie w Łodzi pojawili się: olimpijczyk i zawodnik KSW Damian Janikowski oraz strażak, kickbokser i zawodnik walk na gołe pięści Mateusz “Don Diego” Kubiszyn.

Damian Janikowski zapasami zmiażdżył Don Diego

Co prawda panowie mieli rzekomo “dżentelmeńską” umowę o tym, że pierwsza minuta będzie toczona w stójce, ale tego nie oglądaliśmy. Po 30 sekundach uważnego badania rywala, Janikowski złapał Don Diego i szybko i efektownie go obalił.

W parterze miał pozycję dominującą, a Kubiszyn nie bardzo miał pomysł jak Janikowskiego z siebie zrzucić. Pod koniec rundy Janikowski zaszedł za głowę Don Diego, złapał mu szyję i był bardzo blisko poddania rywala. Do tej sztuki jednak zabrakło mu sekund, bowiem Kubiszyna uratował gong kończący pierwszą rundę.

W drugiej rundzie Kubiszyn zaczął kopać Janikowskiego, potem wyprowadził wysokie kopnięcie, a Janikowski widząc jego entuzjazm, poszedł po nogi i go obalił. W parterze pracował nad wyciągnięciem ręki Kubiszyna i poddaniem go jakąś dźwignią, ale ta sztuka mu się nie udała. Don Diego bowiem umiejętnie się bronił przed poddaniem, choć nie potrafił zrzucić rywala z siebie. Druga runda to kolejna dominacja zapaśnicza Janikowskiego.

W trzeciej rundzie Kubiszyn znowu zaczął efektownie kopać Janikowskiego, a ten szybko go obalił. Tam w parterze obijał jego twarz, a Don Diego znowu nie potrafił znaleźć sposobu, by zrzucić rywala z siebie.

Ostatecznie walka ta dotrwała do końcowego gongu. Decyzją sędziów walkę jednogłośnie na punkty wygrał Damian Janikowski.

Zobacz także:

Dzisiaj Jan Błachowicz walczy o pas UFC! Polak musi pokonać Rosjanina na UFC 282!

To już dzisiaj! Ten nocy czasu polskiego Jan Błachowicz walczy o pas mistrzowski wagi półciężkiej UFC! Polak na gali UFC 282 skrzyżuje rękawice z bardzo mocnym Rosjaninem Magomedem Ankalaevem, którego musi pokonać, by sięgnąć po największy laur w świecie mieszanych sztuk walki.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis