MMA PLNajnowszeHighleagueHigh League 5: Bomba wygrywa z Muranem! Murański obalał w walce w K-1!

High League 5: Bomba wygrywa z Muranem! Murański obalał w walce w K-1!

Za nami jedna z najciekawszych medialnie walk gali High League 5, która dzisiejszego wieczoru odbywa się w łódzkiej Atlas Arenie. W pojedynku tym na przeciwko siebie stanęli Mateusz “Muran” Murański oraz Paweł “Scarface” Bomba. Walka ta odbyła się na zasadach K-1.

Murański

O walce tej głośno było na długo przed galą HL5. Wszystko za sprawą Bomby, który potrafi prowokować i budować atmosferę przed swoimi walkami.

W klatce natomiast dotychczas wychodziło mu bardzo słabo. W tej walce natomiast Bomba najpierw trafił kilkoma kopnięciami Murana, potem to Murański zadawał ciosy, które zaczęły w pewnym momencie latać. Było bardzo gorąco, a Bomba wyprowadził nielegalne kopnięcie w krocze i oglądaliśmy przymusową przerwę. Po chwili Muran wstał i był gotów do kontynuowania walki. Ruszył z szarżą, ale nic Bombie nie zrobił. Po chwili Muran… obalił specjalnie Bombę w walce w K-1 za co dostał ostrzeżenie. Murański jednak… ponownie obalił i otrzymał minusowy punkt. Choć niewielu się tego spodziewało, walka dotrwała do końca pierwszej rundy.

Do drugiej rundy Bomba wychodził mając rozbitą i krwawiącą nogę, a Murański – wydawało się – najprawdopodobniej doznał jakiejś kontuzji nogi, bo dziwnie kulał. Murański w pewnym momencie zadał kopnięcie niepewną nogą i wyraźnie to odczuł, po czym Bomba ruszył z szarżą. Z czasem widać było, że to Scarface zyskiwał przewagę. W drugiej rundzie nawet posłał Murana na matę, a ten był liczony. Kopał on kontuzjowaną nogę Murana i znowu zmusił sędziego do liczenia. Wyglądało na to, że przegrana Murańskiego to kwestia czasu i faktycznie tak było. Muran nie był w stanie ustać na nodze, Bomba go w nią kopną ale ten nie dał się po raz trzeci posłać na matę.

W trzeciej rundzie Murański ruszył z całym impetem na Bombę, obalił go i złapał duszenie. Za co znowu otrzymał minusowy punkt, bowiem w walce w K-1 kopać nie można. Po wznowieniu walki, Bomba znowu atakował, a Mateusz Murański ponownie obalił Bombę, za co został zdyskwalifikowany przez sędziego.

Zobacz także:

Dzisiaj Jan Błachowicz walczy o pas UFC! Polak musi pokonać Rosjanina na UFC 282!

To już dzisiaj! Ten nocy czasu polskiego Jan Błachowicz walczy o pas mistrzowski wagi półciężkiej UFC! Polak na gali UFC 282 skrzyżuje rękawice z bardzo mocnym Rosjaninem Magomedem Ankalaevem, którego musi pokonać, by sięgnąć po największy laur w świecie mieszanych sztuk walki.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis