MMA PLHFOHFO wraca! Elektryzujące walki w Kleszczowie

HFO wraca! Elektryzujące walki w Kleszczowie

Po efektownej gali “Aim High”, 5 września HFO wraca z kolejnym wydarzeniem, które tym razem odbędzie się w Kleszczowie. W walce wieczoru zobaczymy Łukasza Pławeckiego, który będzie bronił swojego tytułu ISKA w kategorii do 78,1 kg. Nie zabraknie także innych interesujących zestawień.

“Boom Boom” ostatnim razem walczył we wrześniu 2019 roku, kiedy przed czasem pokonał Gianlucę Costę Cesariego w walce o tytuł WFMC. Pas ISKA zdobył z kolei w maju, przed swoją publicznością w Nowym Sączu, wygrywając po pięciu rundach z Rodrigo Mineiro. “Boom Boom” zdobywał w karierze pasy ośmiu różnych organizacji w trzech kategoriach wagowych (m.in. FEN, którego był mistrzem w latach 2018-2019). Pławecki miał walczyć w marciu w Kielcach, ale plany pokrzyżowała pandemia.

Rywalem Polaka będzie Michalis Manoli, którego stylem bazowym jest muay thai. Walczył on. m.in. na stadionie Lumpinee, który jest uznawany za jedną z najważniejszych aren w świecie boksu tajskiego. Cypryjczyk rywalizował również w organizacji MAX MT, czy hongkońskiej I-1 pod patronatem WMC, więc jest bardzo doświadczonym zawodnikiem.

W ringu zobaczymy także triumfatora fenomenalnej walki z czerwcowej gali Patryka Radonia. Łodzianin na “Aim High”po ringowej wojnie pokonał Michała Gęsiarza. Teraz jego rywalem będzie fajter z Banskiej Bystrzycy Michal “Koso” Kosik. Słowak cechuje się nieustępliwością i bardzo intensywnym stylem walki. Ma na koncie ponad 40 zawodowych pojedynków na zasadach K-1 i MT, a także walkę na zasadach boksu birmańskiego, a więc muay thai bez rękawic z uderzeniami głową.

Wyjątkowo ciekawie zapowiada się starcie Wiktora Waszczuka z Robertem Krasoniem. Pierwszy wywodzi się z MT, a drugi z formuły full contact, więc będzie to swoista konfrontacja uderzanych stylów, a zawodnicy spotkają się pośrodku drogi – na zasadach K-1. Co więcej – obaj są amatorskimi mistrzami świata w swoich specjalnościach. Waszczuk rewelacyjnie zaprezentował się na majowej gali w Nowym Sączu, gdzie sprawił niespodziankę, pokonując faworyzowanego Bartosza Zająca. Krasoń natomiast walczył m.in. w DSF, gdzie skonfrontował się z weteranem MMA Maciejem Jewtuszką. Potem konsekwentnie szedł obraną drogą, pokonując m.in. znanego z KoK i walki z Artemem Levinem Dawida Mirkowskiego.

Nie zabraknie też zawodników najcięższej kategorii wagowej. Dwukrotny amatorski mistrz świata w kickboxingu i finalista pierwszego turnieju GROMDA, Michał Bławdziewicz, podejmie obecnego mistrza Polski juniorów Denisa Labrygę.

Gala HFO: Solpark 5 września będzie do obejrzenia na żywo w TVP Sport (karta główna), oraz na stronie i aplikacji sport.tvp.pl (cała gala).

Rozpiska karty głównej HFO: Solpark:

  • -78,1 kg Walka w obronie pasa Mistrza Świata ISKA: Łukasz Pławecki (Polska/HALNY Nowy Sącz) vs Michalis Manoli (Cypr/Fivestar Sports Center) 
  • +95 kg: Michał Bławdziewicz (Palestra Warszawa) vs Denis Labryga (Legion Głogów)
  • -70 kg: Patryk Radoń (ŁKS Łódź) vs Michal Kosik (Fire Gym Banska Bystryca)
  • -67 kg: Michał Benben (Gladiators Bełchatów) vs Marcin Konieczny (CSWiS Leżajsk)
  • -81 kg: Robert Krasoń (Tom Center Piotrków Trybunalski) vs Wiktor Waszczuk (KS RedLion MuayThai)
  • -65 kg: Maciej Zembik (Żarski Klub Sportów Walki) vs Ivo Hatala (Fire Gym)

Rozpiska karty wstępnej – HFO Future:

  • -43 kg: Miłosz Dąbrowa (HALNY Nowy Sącz) vs Szymon Socha (Żarski Klub Sportów Walki)
  • -60 kg: Damian Roll (Tom Center Piotrków Trybunalski) vs Szymon Obroślak (KS RedLion MuayThai)
  • -65 kg: Marcin Krok (HALNY Nowy Sącz) vs Kacper Glinicki (Legia Fight Club)
  • -57 kg pro am: Julia Tomczyńska (Tom Center Piotrków Trybunalski) vs Martyna Kot (SOMA Gym Kielce)