Henry Cejudo vs. TJ Dillashaw walką wieczoru UFC on ESPN+ 1

Foto: MiddleEasy.com
Foto: MiddleEasy.com

Pojedynek dwóch mistrzów odbędzie się tydzień wcześniej. Henry Cejudo (13-2) i TJ Dillashaw (16-3) spotkają się 19 stycznia w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 1 na Brooklynie.  Informację podał Ariel Helwani z ESPN powołując się na liczne źródła.

Pierwotnie pojedynek ten miał odbyć się 26 stycznia na gali UFC 233 w Anaheim. Organizacja chciała jednak  mocnej walki wieczoru na pierwszą galę w ramach nowej umowy telewizyjnej w ramach nowej umowy z ESPN. Helwani skontaktował się z jednym z zawodników, który potwierdził przeniesienie walki na bliższy termin.

„Mam zamiar wskrzesić dywizję muszę na ESPN! 👃🏿

Organizacja poszukuje nowej walki mistrzowskiej na galę UFC 233. Rozważana jest obrona pasa mistrza wagi półśredniej Tyrona Woodleya (19-3-1). „The Chosen One” niedawno przeszedł jednak operację dłoni i nie jest pewne czy będzie gotowy na ten termin.

„Superwalka” o pas wagi muszej to nie jedyny pojedynek przeniesiony z Anaheim na Brooklyn. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami odbędzie się tam również niezwykle ciekawa walka w kobiecej wadze muszej – Joanne Calderwood (12-3) vs. Ariane Lipski (11-3).